Judėjimas tarp savivaldybių: važiuoti apsipirkti į kitą savivaldybę negalima

Pirmadienį patikslinta, kokiais atvejais tarp savivaldybių draudžiama važinėti. Viena tokių priežasčių – noras apsipirkti ne savo savivaldybės parduotuvėje.

„Kaip suprantu, mintis yra ta, kad mes neleidžiame tarp savivaldybių vykti dėl prekybos ir panašiai?" – posėdyje klausė teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

„Taip, taip", – patikino premjerė Ingrida Šimonytė.

Tačiau studentams, jei jiems reikės važiuoti atlikti baigiamųjų darbų, tai daryti leidžiama.

Į judėjimo apribojimų išimtis tarp savivaldybių įtrauktos visos sveikatos priežiūros paslaugos: išvykti bus galima ne tik būtinosios, bet ir planinės sveikatos priežiūros pagalbos.

Taip pat įvesta nuostata, kuri leis pareigūnams įvertinti, ar gyventojų pateikiama vykimo priežastis yra pakankamai svari, net jei ji neatitinka Vyriausybės nutarime nurodytų sąlygų.

„Yra palikta vertinamoji nuostata, kur leistų tiesiog į konkrečias aplinkybes atsižvelgiant pareigūnui, jeigu būtų tokia situacija, kad žmogus yra sustabdytas, įvertinti, ar tai tikrai yra kažkokia ypatinga aplinkybė, dėl kurios reikėtų išvykti į kitą savivaldybę“, – posėdyje sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Taip pat, kadangi neįvesti ribojimai kelionėms į užsienį, judėjimas tarp savivaldybių leidžiamas tuo atveju, jeigu vykstama į oro uostą.

Patikslinta, jog atviroje vietoje lauke susitikti galės ne daugiau kaip du žmonės arba būti žmonės iš vienos šeimos.

Į sprendimą dėl neatidėliotino darbo įtraukta nuostata, jog privaloma užtikrinti neatidėliotinas funkcijas, kuri leis dirbti notarams, antstoliams, teikti kitas būtinas teisines paslaugas.

Taip pat Vyriausybė nusprendė nuo 10 kvadratinių metrų iki 15 kvadratinių metrų išplėsti vienam klientui būtiną plotą.

„Vakar buvo nutarime pamažinta iki dešimt, bet vis dėlto Sveikatos apsaugos ministerijos žmonės sako, kad reikia išlaikyti prie epidemiologinės situacijos tai, kas dabar yra, tai yra, penkiolika“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA

Vyriausybė taip pat patikslino, kad negalima teikti grožio paslaugų bei kitų paslaugų, kurioms reikalingas ilgesnis nei 15 minučių kontaktas tarp kliento ir paslaugos teikėjo. Išimtys taikomos medicinos, psichologo paslaugoms, reabilitacijai, advokatams, taip pat, kai reikia išduoti mobilųjį parašą.

Vyriausybė taip pat sušvelnino nuostatą dėl apgyvendinimo paslaugų, leidusi jas teikti žmonėms iš vieno namų ūkio. Sekmadienį priimtu sprendimu buvo numatytas apribojimas apgyvendinimo paslaugas teikti tik saviizoliacijai. Pasak I. Šimonytės, taip nuspręsta įvertinus, kad apgyvendinimo paslaugos išlieka aktualios ir kitose savivaldybėse dirbantiems žmonėms bei užsieniečiams.

Taip pat pirmadienio posėdyje sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pristatė teikimą dėl karantino pratęsimo. Premjerė pripažino, kad sekmadienį Vyriausybės sprendimas buvo priimtas nesilaikant procedūrų, pagal kurias toks teikimas privalomas.

Vyriausybė sekmadienį nusprendė pratęsti ir sugriežtinti karantiną. Nuo trečiadienio bus uždaryta dauguma parduotuvių, išskyrus maisto prekių ir vaistines, apribojamas žmonių išvykimas iš namų be svarbios priežasties.

Vienų namų gyventojams bus leidžiama išvykti pasivaikščioti atvirose vietovėse savivaldybės ribose, nesusitinkant su kitais žmonėmis.


Rašyti komentarą...
a
aiškiaregis
2020-12-14 19:11:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kolchoznikai visai nuvarė Lietuvą į tokią padėtį. Manau, kad priemonės geros , bet pavėluotos. Jeigu jų nebus laikomasi - BŪTINA SKELBTI KOMENDANTO VALANDĄ.
Atsakyti
0

L
Lietuvis
2020-12-14 19:16:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei prireiktų tvarkyti įvairius reikalus,kur reikia notaro-tai tikrai už!Bet antstoliai galėtų ir pailsėti!!
Atsakyti
0

N
Ne konservatorius
2020-12-14 17:23:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svarbiausia leido dirbti antstoliams ir notarams... Be jų neisgyvensim... Rinkėjai rankomis ploja
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų