„Diskusijos šiuo metu vyksta labai aktyviai. Šiandien Sveikatos apsaugos ministerijoje turime trišalę tarybą sudarančių įvairių suinteresuotų pusių – darbdavių, darbuotojų, profsąjungos atstovų – susitikimą, kuriame pristatysime duomenis, skaičius ir prognozes“, – ketvirtadienį Eltai teigė M. Jakubauskienė.
„Remiantis preliminariomis diskusijomis, matome, kad pokalbiai vyksta sėkmingai, sulaukiame palaikymo“, – tikino ji.
Apie svarstymus keisti nedarbingumo pažymos išdavimo tvarką M. Jakubauskienė užsiminė balandžio pradžioje. Pasak jos, toks pasitikėjimo darbuotojais principas sumažintų administracinę naštą medikams.
„Siūlome, kad pirmąsias dvi dienas, kurias ir taip apmoka ne „Sodra“, o darbdavys, pasitikėjimo principu susirgusiam žmogui nereikėtų bėgti pas šeimos gydytoją gauti nedarbingumo pažymėjimo. Pakaktų informuoti savo darbdavį, pasakyti, kad sergu ir darbdavys pasitikėtų savo darbuotoju, nereikalautų pagrįsti neatėjimo į darbą medicininiu dokumentu“, – tuomet „Žinių radijui“ teigė ministrė.
Tiesa, ji pažymėjo, kad šie siūlomi pakeitimai dar turės būti aptarti su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei darbdavių atstovais. Anot ministrės, diskutuoti reikia ir apie tai, kiek kartų per metus darbuotojas galėtų dvi dienas dėl ligos neatvykti į darbą be gydytojo pažymos.
Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, susirgusiam darbuotojui pirmiausia yra būtina kreiptis į gydytoją. Pastarasis, pripažinęs pacientą nedarbingu, išduoda pažymėjimą, pateisinantį neatvykimą į darbą dėl ligos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!