Siūloma įteisinti galimybę gyventojams iki 2 proc. išskaičiuojamojo pajamų mokesčio skirti visiems Lietuvos vienetams, pagal Labdaros ir paramos įstatymą turintiems teisę gauti paramą, išskyrus valstybės ir savivaldybių biudžetines įstaigas.
Tokią Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narė socialdemokratė Birutė Vėsaitė.
Ji tikisi, kad įsigaliojus įstatymo projektui, nevyriausybinių organizacijų veiklą parems daugiau gyventojų ir tuo pačiu padidės lėšos, skiriamos nevyriausybinių organizacijų veiklai paremti.
Pasak B. Vėsaitės, įstatymo pataisa stiprins nevyriausybines organizacijas, didins jų veiklos finansavimo šaltinius ir sudarys galimybes joms gauti didesnę gyventojų pajamų mokesčio dalį.
"Dviejų procentų pajamų mokesčių pervedimas, numatytas Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, nevyriausybinėms organizacijoms yra labai svarbus veiklos finansavimo šaltinis. Biudžetinės įstaigos savo išlaikymui ir veiklai organizuoti gauna asignavimus iš biudžeto. Dabartiniu metu didžiausia dalis 2 procentų gyventojų pajamų mokesčio dalis tenka savivaldybių ir valstybės biudžetinėms įstaigoms. Nevyriausybinių organizacijų veikla dažniausiai finansuojama įgyvendinant įvairias programas ar projektus. Nevyriausybinių organizacijų veikla yra labai svarbi įtraukiant į socialinių problemų spendimą vietos bendruomenes, mažinant skurdą ir socialinę atskirtį, teikiant siūlymus dėl įvairių problemų sprendimo, taip pat ugdant pilietinę visuomenę. Be to, nevyriausybinės organizacijos yra svarbios socialinės partnerės, todėl jų veiklai ypač reikalinga visapusiška parama",- sako B. Vėsaitė.
Šiuo metu įstatyme numatyta, kad paramos gavėjai (labdaros ir paramos fondai, biudžetinės įstaigos, asociacijos, viešosios įstaigos, religinės bendruomenės, bendrijos ir religiniai centrai, tarptautinių visuomeninių organizacijų skyriai, kiti juridiniai asmenys) vadovaujantis Gyventojų pajamų mokesčio įstatymu turi galimybę gauti iki 2 procentų pajamų mokesčio, mokėtino pagal metinę pajamų deklaraciją, sumos, o jeigu nuolatinis Lietuvos gyventojas pajamų mokesčio deklaracijos neteikia, iki 2 procentų mokestį išskaičiuojančio asmens išskaičiuoto pajamų mokesčio sumos.