Įtariama, kad nuo 2013 metų grynaisiais pinigais galėjo būti įvežta į Lietuvą ir panaudota šešėlinėje ekonomikoje apie 60 mln. eurų, penktadienį pranešė FNTT.
Sukčiavimu ir turto legalizavimu įtariami du asmenys – šios verslo grupės vadovas ir jam padėjęs asmuo. Iš viso šiame ikiteisminiame tyrime pranešimai apie įtarimą įteikti 18 asmenų.
Atskleista, kad kurjeriai didelius grynųjų pinigų kiekius slapta perveždavo iš Europos valstybių, dažniausiai iš Lenkijos, į Lietuvą ir per neoficialius tarpininkus perduodavo Lietuvos verslininkams.
Pastarieji, siekdami išvengti pelno, pajamų, kitų mokesčių mokėjimo į biudžetą, verslo schemose naudojo jų pačių valdomas užsienyje įkurtas lengvatinio apmokestinimo (angl. offshore) kompanijas, į kurių banko sąskaitas pervesdavo nuo apmokestinimo nuslėptas pinigines lėšas.
Siekdami šias pinigines lėšas naudoti Lietuvoje neoficialiems atlyginimams mokėti, neoficialioms prekėms pirkti ir kitais tikslais, verslininkai atlikdavo pavedimus iš savo valdomų lengvatinio apmokestinimo kompanijų banko sąskaitų į tarpininkų, teikiančių neoficialias išgryninimo paslaugas, valdomų užsienio kompanijų banko sąskaitas ir mainais gaudavo pervestas pinigų sumas atitinkančias sumas grynaisiais pinigais, atskaičius sutartą mokestį.
Tęsiant ikiteisminį tyrimą, FNTT tyrėjai, bendradarbiaudami su Valstybine mokesčių inspekcija, išaiškino verslo grupės, užsiimančios prekyba medikamentais, galimą sukčiavimą mokesčiais nuo dividendų.
Nustatyta, kad nuo 2013 metų šiai verslo grupei vadovaujantys asmenys, pervedė į lengvatinio apmokestinimo kompanijų banko sąskaitas beveik 4 mln. eurų ir, kaip įtariama, juos išgrynino, taip išvengdami daugiau kaip pusės milijono eurų mokesčių, kurie turėjo būti sumokėti į valstybės biudžetą.
Tiriant medikamentais prekiaujančios verslo grupės veiklą, šią savaitę buvo atlikta 10 kratų.
Kratų metu rasti ir išimti tyrimui reikšmingi daiktai ir dokumentai, grynieji pinigai.