• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neseniai miesto savivaldybės tarybos priimtą sprendimą, nustatantį mokyklų aptarnavimo teritorijas, Alytaus mokinių tėvai sutiko prieštaringai - vieni džiaugėsi, kad jų atžalos ir kitais mokslo metais liks mokslų graužti toje pačioje ugdymo įstaigoje, kiti piktinosi, jog teks pereiti į kitą. 

REKLAMA
REKLAMA

Iš viso miesto - tik į penkias mokyklas


Ne vienerius metus alytiškiai buvo įpratę laisvai pasirinkti, į kurią mokyklą leisti savo atžalas. Sakykime, tėvai gyvena Putinuose prie Panemunės vidurinės mokyklos, tačiau jų vaikai gali mokytis toje mokykloje, kurioje nori. Ar sprendimas pažeidė jų lūkesčius? Jame nurodyta, kad iš viso miesto vaikai galės lavintis tik penkiose ugdymo įstaigose: „Drevinuko”, „Vilties” darželiuose-mokyklose, „Sakalėlio” pradinėje mokykloje, Jotvingių ir Šv. Benedikto gimnazijose. Piliakalnio pagrindinę mokyklą turės galimybę lankyti visi Pirmajame Alytuje gyvenantys vaikai. 

REKLAMA

„Dabar mano vaikai mokosi Senamiesčio pradinėje mokykloje. Ir jie, ir mes patenkinti mokytojų darbu. Gyvename Vidzgirio pagrindinei mokyklai priskirtoje teritorijoje, tačiau labai norėčiau, kad vaikai lankytų kitą mokyklą. Gyvename demokratijos laikais, o iš mūsų atima teisę pasirinkti. Ar grįžtame į sovietmetį?” - pasipiktinusi klausė „Alytaus naujienų” skaitytoja, panorėjusi, kad jos pavardė nebūtų skelbiama.  

REKLAMA
REKLAMA

Sprendime teritorijos paskirstytos taip tiksliai, kad tėvams reikės gerokai pasukti galvą, į kurią mokyklą eiti jų vaikams, nurodytos ne tik gatvės, bet ir konkretūs namai. 

Tarnauja vaikų interesams

Miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas yra kitos nuomonės. „Teisės pasirinkti ugdymo įstaigą iš tėvų tikrai neatėmėme. Atvirkščiai, teritorijų paskirstymas tarnauja vaikų ir jų tėvelių interesamas, nes mokykla privalo priimti jai priskirtoje teritorijoje gyvenančius vaikus. Jeigu tėvai nenori, kad jų vaikai mokytųsi mokykloje, kurios aptarnaujamoje teritorijoje gyvena, gali rinktis bet kurią kitą, jei tik joje yra laisvų vietų. Tačiau pirmumo teisę turės mokyklai priskirtoje teritorijoje gyvenantys vaikai. Sakykime, visi panorės mokytis Šv. Benedikto gimnazijoje, bet ji ne guminė. Manau, teisėti tėvų ir mokinių lūkesčiai nepažeisti”, - aiškino skyriaus vedėjas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis sutiko, kad sovietiniais laikais mokyklos alytiškiai negalėjo rinktis, - jų vaikai privalėjo lankyti būtent tą, kurios aptarnaujamoje teritorijoje gyveno. Teritorijos mokykloms buvo nustatytos ir atkūrus nepriklausomybę. 

Nustatyti naujas teritorijas teko ne vien dėl mieste vykstančios mokyklų tinklo pertvarkos, bet ir dėl to, kad reikėjo perskirstyti Putinų gimnazijos ir nuo rudens gimnazijos statusą įgysiančios Adolfo Ramanausko-Vanago vidurinės mokyklos aptarnaujamas teritorijas.

Gediminas VAITEKŪNAS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų