Anot Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), šįkart į stažuotę netoli fronto esančiose Ukrainos gydymo įstaigose vyko Šiaulių respublikinės ligoninės gydytojai.
„Medikai parsivežė neįkainojamą patirtį – tokią, kurios neišmoksi iš vadovėlių ir neišgirsi paskaitose. Tai žinios, įgytos realiose situacijose, kur sprendimus tenka priimti čia ir dabar. Tad šie specialistai taps regionų lyderiais, gebančiais mobilizuoti ir koordinuoti veiksmus grėsmės akivaizdoje“, – pranešime cituojama sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė.
Pasak ministerijos, po stažuočių medikai dalinsis patirtimi su kolegomis, apmokys, kaip organizuoti gydymo įstaigų ir jose dirbančio personalo darbą ekstremaliomis sąlygomis.
Šiuo metu vykti į stažuotę Ukrainoje ruošiasi ir kitų regionų gydytojai. Iš visos Lietuvos į stažuotes Ukrainoje vyks gydytojai traumatologai, chirurgai, anesteziologai, slaugytojai, greitosios medicinos pagalbos medikai, taip pat psichikos sveikatos specialistai.
Iš pirmosios misijos Ukrainoje keturių Lietuvos medikų komanda grįžo balandžio pradžioje.
Tąkart dviejų savaičių stažuotėje pietryčių Ukrainoje dirbo Klaipėdos regiono medikų komanda, kurią sudarė Klaipėdos universiteto ligoninės gydytojai.
ELTA primena, kad vasario pradžioje sveikatos apsaugos ministrė M. Jakubauskienė teigė, kad šalies sistema nėra pasirengusi karinėms, hibridinėms ir civilinėms grėsmėms.
„Situacija, švelniai tariant, nėra gera. Pasiruošimas nėra tinkamo lygio. Dėl to sveikatos sistemos pasirengimas civilinėms, hibridinėms ir karinėms grėsmėms yra vienas iš mūsų prioritetų“, – interviu laidoje „ELTA kampas“ tikino sveikatos apsaugos ministrė.
Jos teigimu, itin daug dėmesio numatoma skirti infrastruktūros, žmogiškųjų išteklių, kompetencijų stiprinimui ir visos sistemos valdymo pasirengimui.
Taip pat Jaunųjų gydytojų asociacijos užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad Lietuvos medikų pasirengimu suteikti pirmąją pagalbą ekstremalių situacijų metu visiškai pasitiki tik 2 iš 10-ies šalies gyventojų.
SAM nurodė, kad siekiant gerinti situaciją, iki 2027 m. numatyta apmokyti veikti krizės sąlygomis apie 6 tūkst. sveikatos sektoriaus specialistų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!