• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš Baltarusijos pusės girdėti pabūklų šūviai ir sprogimai, pasieniečiai neįleido 2 migrantų

Medininkuose kilo neramumai: vertė tvorą – panaudotos ašarinės dujos

Praėjusią parą pasienyje su Baltarusija apgręžti du migrantai, vienas užsienietis įleistas dėl humanitarinių priežasčių, ketvirtadienį skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Praėjusią parą pasienyje su Baltarusija apgręžti du migrantai, vienas užsienietis įleistas dėl humanitarinių priežasčių, ketvirtadienį skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

REKLAMA

Jos teigimu, tarnybinių ginklų pasieniečiams ir kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. 

Pasak pasieniečių, įleidimo humanitariniais pagrindais atvejis nesusijęs su Baltarusijos režimo inspiruotos neteisėtos migracijos iš Azijos ir Afrikos šalių srautais.

Taip pat trečiadienį iš Baltarusijoje esančio Gožos poligono, ties pietine Lietuvos dalimi, buvo girdimi pabūklų šūviai, sprogimų garsai.

Antradienį į Lietuvą neleistinose vietose bandė prasmukti 24 migrantai, pirmadienį – 20, sekmadienį – 13, šeštadienį ir penktadienį – po tris, ketvirtadienį – 14.

REKLAMA
REKLAMA

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Šiemet pasieniečiai iš viso apgręžė 326 iš Baltarusijos į Lietuvą bandžiusius patekti migrantus.

REKLAMA

Pernai nuo rugpjūčio pradžios, kai VSAT įgijo teisę neįsileisti tokių užsieniečių, į Lietuvą neįleista daugiau nei 8,1 tūkst. migrantų. Pernai vasarą neteisėtai į Lietuvą pateko per 4,2 tūkst. migrantų.

Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Medininkuose kilo neramumai, panaudotos ašarinės dujos

 

Užsieniečių registracijos centre (URC) Medininkuose migrantai kėlė neramumus, į pasieniečius mėtė patiektą maistą, vertė tvorą ir priešinosi, todėl buvo panaudotos ašarinės dujos. Medicinos pagalbos niekam neprireikė, o dviem migrantėms „nualpus“ medikai konstatavo, kad jos apsimetinėja.

REKLAMA
REKLAMA

Latvijos pasieniečiai trečiadienį neįsileido 21 migranto. Į Lenkiją antradienį iš Baltarusijos brovėsi 51 toks užsienietis.

Vakare prie pat sienos Druskininkų savivaldybėje, pasienio ruože, KASP kariai ir pasieniečiai sustabdė lengvąjį automobilį lenkiškais numeriais. Jį vairavo tvarkingus dokumentus turėjęs Lenkijos pilietis. Užsienietis vežė du vyrus, pirminiais duomenimis, neteisėtai į Lietuvą patekusius Afganistano piliečius. VSAT Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai Lenkijos piliečiui pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Visus tris užsieniečius pasieniečiai sulaikė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienio naktį URC Medininkuose esančiame moterų sektoriuje dalis čia gyvenančių užsieniečių, Afrikos šalių gyventojų, pradėjo būriuotis ir rėkdamos reikalauti laisvės. Jos mėtė į centrą saugančius pareigūnus už valstybės lėšas migrantams tiekiamą maistą. Šaukdamos afrikietės taip pat išvertė kelis segmentus sektorius skiriančios tvoros. Nepaisydamos pareigūnų nurodymų nutraukti tokius veiksmus keliasdešimt moterų pateko į vyrų sektoriaus teritoriją.

REKLAMA

Čia prie jų prisijungė būrys afrikiečių vyrų. Apie 80 tokių migrantų iki ryto triukšmavo, reikalavo laisvės ir nepakluso pasieniečių reikalavimams. Dalis agresyviausiųjų bandė išversti teritorijos vartus, rėkė visi kartu pasišalinsiantys iš centro, priešinosi pareigūnams. Siekiant išvengti bandymų pabėgti iš URC ir stengiantis suvaldyti incidentą bei įžūliausius migrantus buvo panaudotos ašarinės dujos. Pasitelktos papildomos pajėgos padėjo užtikrinti teritorijos apsaugą bei užkirsti kelią neramumams plisti toliau.

REKLAMA

Pasieniečiai 48 valandoms sulaikė 6 jiems pasipriešinusius ir nurodymų nevykdžiusius agresyviausius afrikiečius vyrus bei 8 taip pat pasipriešinusias bei, turimais duomenimis, neramumus organizavusias afrikietes moteris. Likusieji užsieniečiai grįžo į savo gyvenamąsias patalpas.

Incidento metu niekas nenukentėjo ir medicinos pagalbos neprireikė. Situacijai stabilizuojantis dvi afrikietės pasieniečių akivaizdoje bandė apsimesti nualpusiomis. Iškviesti greitosios pagalbos medikai konstatavo, kad migrantės akivaizdžiai simuliuoja ir jokių sveikatos sutrikimų neturi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Minėti 14 migrantų buvo perkelti į kitus VSAT objektus. Planuojama kreiptis į teismą, kad šie migrantai būtų sulaikyti ir netektų teisės judėti URC teritorijoje.

Šiemet pasieniečiai, vidurnakčio iš trečiadienio į ketvirtadienį duomenimis, iš viso apgręžė 326 draudžiamose vietose iš Baltarusijos į Lietuvą bandžiusius patekti migrantus. Pernai nuo rugpjūčio pradžios, kai VSAT įgijo teisę neįsileisti tokių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko 8106.

Tarnybinių ginklų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantiems bei visuomenės pasitikėjimą dėl to pelniusiems Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma dar sustiprintu režimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų