Žada didžiulę reformą: Lietuva migrantus priims kitaip

Reaguodama į pastarųjų metų migracijos iššūkius, Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo kurti atskirą įstaigą migrantams priimti. Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teigimu, dabar per migrantų krizę veikusi sistema, kai didžioji dalis atsakomybių teko pasieniečiams, gerai neveikė, o naujoji įstaiga leistų sutaupyti 30 proc. dabar migrantams skiriamų lėšų.

Pasienyje su Baltarusija apgręžti 7 migrantai

Pasienyje su Baltarusija per pastarąją parą buvo apgrėžti septyni neteisėtai į Lietuvą bandę patekti migrantai, sekmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Tai vienas mažiausių per 24 valandas apgręžtųjų skaičius per pastarąją savaitę. Tą pačią parą Latvijos pasieniečiai apgręžė tris iš Baltarusijos ėjusius tokius užsieniečius. Į Lenkiją penktadienį iš Baltarusijos neteisėtai bandė patekti šeši migrantai.

Iš pirmų lūpų – papasakojo, ką Raudonojo kryžiaus ir VSAT psichologas išdarinėjo su žmonėmis už uždarų durų

Kai vykome į Ruklos pabėgėlių priėmimo centrą, žinojome, jog susitiksime su seksualinę prievartą Lietuvoje patyrusiais jaunuoliais. Nutuokėme, kad pokalbis bus klampus ir sunkus. Žinojome, kad reikės prasibrauti pro gėdos šydą, nes niekada nebūna lengva pasakoti, kaip žmogus, turėjęs padėti ir paguosti, pasirinko naudotis tarnybine padėtimi ir tenkinti asmeninius geidulius. Bei gąsdinti, kas bus, jeigu jam nebus paklūstama.

Antrą parą iš eilės nebūta bandymų neteisėtai patekti į Lietuvą

Šeštadienį antrą parą iš eilės pasieniečiams neteko apgręžti nė vieno iš Baltarusijos į Lietuvą bandžiusio patekti neteisėto migranto, nes tokių atvejų nebuvo, sekmadienį informavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Praėjusią parą iš Baltarusijos į Latviją neteisėtai įeiti susiruošusių užsieniečių irgi nefiksuota. Į Lenkiją penktadienį iš Baltarusijos bandė patekti 51 migrantas. Iš viso šiemet pasieniečiai apgręžė 1621 iš Baltarusijos į Lietuvą bandžiusį patekti užsienietį.

Praėjusią parą nefiksuota į Lietuvą bandžiusių patekti migrantų

Penktadienį pasieniečiai nefiksavo atvejų, kai iš Baltarusijos į Lietuvą neleistinose vietose būtų bandę patekti neteisėti migrantai, šeštadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Pastarąjį kartą tokių bandymų neregistruota balandžio 23 dieną. Penktadienį ir Latvijoje nebūta bandymų neteisėtai kirsti sieną iš Baltarusijos. Lenkijos pareigūnai ketvirtadienį užkirto kelią iš Baltarusijos patekti 31 migrantui.

VSAT: į Lietuvą neįleisti 3 migrantai

Per parą pasienyje su Baltarusija pareigūnai apgręžė tris migrantus, bandžiusius neteisėtai patekti į šalį, sekmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Praėjusią parą tokių bandymų iš Baltarusijos kirsti sieną į Latviją nebuvo. Lenkijos pasieniečiai penktadienį užkirto kelią į šalį neleistinose vietose iš Baltarusijos patekti 76 migrantams. Iš viso šiemet pasieniečiai apgręžė 1585 iš Baltarusijos į Lietuvą planavusius patekti migrantus.
Į viršų