Pasienyje su Baltarusija apgręžti 4 neteisėti migrantai

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti keturi neteisėti migrantai, šeštadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje penktadienį užsieniečiai sieną neteisėtai bandė kirsti 52 kartus, Lenkijos pareigūnai į šalį ketvirtadienį neįleido 90 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 1109 neteisėtiems migrantams. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų praėjusią parą nefiksuota

Pasienyje su Baltarusija praėjusią parą nefiksuota bandymų neteisėtai patekti į Lietuvą, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje trečiadienį užsieniečiai sieną nelegaliai bandė kirsti 29 kartus, Lenkijos pareigūnai į šalį antradienį neįleido 75 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 1022 neteisėtiems migrantams. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Pasienyje su Baltarusija apgręžta 12 neteisėtų migrantų

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžta 12 neteisėtų migrantų, antradienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje pirmadienį užsieniečiai sieną nelegaliai bandė kirsti 33 kartus, Lenkijos pareigūnai į šalį sekmadienį neįleido 88 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 1022 neteisėtiems migrantams. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Pasienyje su Baltarusija apgręžti 26 neteisėti migrantai

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti 26 neteisėti migrantai, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje sekmadienį užsieniečiai sieną nelegaliai bandė kirsti 74 kartus, Lenkijos pareigūnai į šalį šeštadienį neįleido 83 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 1010 neteisėtų migrantų. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Pasienyje su Baltarusija nefiksuota neteisėtų migrantų

Pasienyje su Baltarusija praėjusią parą nefiksuota neteisėtų migrantų, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje sekmadienį užsieniečiai sieną neteisėtai bandė kirsti 63 kartus, Lenkijos pareigūnai į šalį šeštadienį neįleido 78 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 950 neteisėtų migrantų. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Pasienyje su Baltarusija apgręžta vienas neteisėtas migrantas

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžtas vienas neteisėtas migrantas, šeštadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje penktadienį užsieniečiai sieną nelegaliai bandė kirsti 95 kartus, Lenkijos pareigūnai į šalį ketvirtadienį neįleido 77 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 944 neteisėtiems migrantams. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

VSAT: pasienyje su Baltarusija apgręžta 16 neteisėtų migrantų

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžta 16 neteisėtų migrantų, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje ketvirtadienį užsieniečiai sieną nelegaliai bandė kirsti 108 kartus, Lenkijos pareigūnai į šalį trečiadienį neįleido 94 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 943 neteisėtiems migrantams. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Pasienyje su Baltarusija nefiksuota neteisėtų migrantų

Pasienyje su Baltarusija praėjusią parą nefiksuota neteisėtų migrantų, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje trečiadienį užsieniečiai sieną nelegaliai bandė kirsti 77 kartus, Lenkijos pareigūnai į šalį antradienį neįleido 112 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 927 neteisėtiems migrantams. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Pasieniečiams įkliuvo du latviai, į Lenkiją gabenę septynis nelegalius migrantus

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė du Latvijos piliečius, kurie per Lietuvą į Lenkiją neteisėtai gabeno keturis Afganistano ir tris Irano piliečius. Pastarieji Latvijoje buvo pasiprašę prieglobsčio, tačiau iš ten neteisėtai pasišalino, nesulaukę sprendimų dėl savo prašymų, teigiama trečiadienį paskelbtame Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pranešime.

Vyriausybė įtvirtino migrantų apgręžimą, atsisakė Seimo numatytos išimties

Vyriausybė trečiadienį posėdyje įtvirtino migrantų apgręžimą pasienyje, tačiau atsisakė Seimo numatytos išimties, baimindamasi papildomų paskatų neteisėtai migracijai iš Baltarusijos. Ministrų kabineto patvirtintu nutarimu įgyvendinamas trečiadienį įsigaliojęs įstatymas, leidžiantis apgręžti neteisėtai į Lietuvą bandančius patekti migrantus. Pagal jį, tokį leidimą suteikia Vyriausybė, gavusi Nacionalinio saugumo komisijos rekomendaciją. Šiai komisijai priklauso dauguma Ministrų kabineto narių.

Bilotaitė: išimties dėl migrantų apgręžimo atsisakymas nėra paprastas, bet turime gintis

Sprendimas atsisakyti išimties dėl migrantų apgręžimo nėra paprastas ir lengvas, tačiau būtinas gintis nuo neteisėtos migracijos, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. „Šitas sprendimas nėra paprastas ir lengvas, bet šiuo atveju, kai instrumentalizuota migracija yra naudojama kaip ginklas, mes turime gintis“, – trečiadienį žurnalistams sakė A. Bilotaitė.

Vyriausybė atsisako išimties dėl migrantų apgręžimo, kurią Seimas numatė įstatyme

Vyriausybė ketina atsisakyti Seimo numatytos išimties dėl migrantų apgręžimo, baimindamasi papildomų paskatų neteisėtai migracijai iš Baltarusijos. Tai numatyta Vidaus reikalų ministerijos (VRM) teikiamame projekte, kuriuo būtų įgyvendinamas trečiadienį įsigaliojantis įstatymas, leidžiantis apgręžti neteisėtai į Lietuvą bandančius patekti migrantus. Pagal įstatymą, tokį leidimą Vyriausybė gali suteikti gavusi Nacionalinio saugumo komisijos rekomendaciją.

Pasienyje su Baltarusija apgręžti keturi neteisėti migrantai

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti keturi neteisėti migrantai, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje antradienį užsieniečiai sieną nelegaliai bandė kirsti 16 kartų, Lenkijos pareigūnai į šalį pirmadienį neįleido 101 migranto. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 927 neteisėtiems migrantams. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Pasienyje su Baltarusija apgręžti aštuoni neteisėti migrantai

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti aštuoni neteisėti migrantai, antradienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje pirmadienį užsieniečiai sieną nelegaliai bandė kirsti 90 kartų, Lenkijos pareigūnai į šalį sekmadienį neįleido 56 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 923 neteisėtiems migrantams. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Pasienyje su Baltarusija apgręžta 11 neteisėtų migrantų

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžta 11 neteisėtų migrantų, šeštadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje penktadienį užsieniečiai sieną nelegaliai bandė kirsti 22 kartus, Lenkijos pareigūnai į šalį ketvirtadienį neįleido 98 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 907 neteisėtiems migrantams. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Nevyriausybininkai prašys Nausėdos vetuoti įstatymo pataisas dėl migrantų apgręžimo

Žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė sako, kad Seimo antradienį įteisintas migrantų apgręžimas yra nemoralus, todėl drauge su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis prašys prezidento vetuoti šias įstatymo pataisas. „Mūsų požiūriu, šitos pataisos prieštarauja ir tarptautinei teisei, ir mūsų pačių prisiimtiems įsipareigojimams.

Pasienyje su Baltarusija apgręžti trys neteisėti migrantai

Pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti trys migrantai, neteisėtai bandę patekti į Lietuvą, sekmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje šeštadienį užsieniečiai sieną neteisėtai bandė kirsti 57 kartus, Lenkijos pareigūnai į šalį penktadienį neįleido 77 migrantų. Migrantai Lietuvoje apgręžiami nuo 2021 metų rugpjūčio, kilus jų antplūdžiui.

Raskevičius sukritikavo migrantų apgręžimo sistemą: „Žmonės yra atstumiami pagal jų veido spalvą“

Seime liko vienas žingsnis įstatymu įtvirtinti neteisėtų migrantų apgręžimą pasienyje valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ir nepaprastosios padėties metu. Parlamentas ketvirtadienį 69 balsais „už“, septyniais „prieš“ ir 24 Seimo nariams susilaikius po svarstymo pritarė tokioms Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo pataisoms. Dar liko paskutinis balsavimas dėl įstatymo priėmimo – jis planuojamas kitą antradienį.

Incidentas pasienyje: baltarusiai bandė sugadinti koncertiną ir į Lietuvą įstumti 5 migrantus

Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai Varėnos rajone užkirto kelią neteisėtai į Lietuvą patekti 5 migrantams. Fiksuota, kaip juos prie sienos iš Baltarusijos gilumos atvedė, manoma, šios šalies pareigūnai. Planuodami į Lietuvą nukreipti migrantus jie bandė prakirpti įrengtą fizinį barjerą – koncertinos piramidę bei apsauginę tvorą, rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pranešime spaudai. Antradienį apie 20 val. 30 min.

Pasienyje su Baltarusija apgręžta 16 neteisėtų migrantų

Pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžta 16 migrantų, neteisėtai bandžiusių patekti į Lietuvą, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje antradienį užsieniečiai sieną neteisėtai bandė kirsti 26 kartus, Lenkijos pareigūnai į šalį pirmadienį neįleido 87 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 849 neteisėtiems migrantams. Praėjusiais metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė per 11,2 tūkst.
Į viršų