• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas kreipėsi į savivaldybės administracijos direktorių dėl fiziškai susidėvėjusių ir grėsmę žmonėms bei aplinkai keliančių statinių. Mero manymu, tokius statinius reikia arba visai nugriauti, arba konservuoti.

REKLAMA
REKLAMA

Meras prašo skubiai, t. y. iki gruodžio 11 dienos, pateikti Kauno miesto savivaldybėje esančių statinių, kurie yra fiziškai susidėvėję ir kelia grėsmę žmonėms bei aplinkai, sąrašą. Taip pat prašoma pateikti išvadas apie nebaigtų statyti "Respublikos" ir "Britanikos" viešbučių Kauno centre fizinį nusidėvėjimą ir grėsmes.

REKLAMA

Meras A. Kupčinskas kreipėsi ir į Kauno apskrities viršininko administraciją, prašydamas informuoti, ar nebaigti statyti minėti viešbučiai yra užkonservuoti teisės aktų nustatyta tvarka, ar nėra fiziškai nusidėvėję ir ar nekelia grėsmės žmonėms bei aplinkai.

"Neretai pasigirsta nuomonių, kad pastatais vaiduokliais turėtų labiau pasirūpinti miesto savivaldybė, tačiau nebaigtų statyti statinių priežiūrą, jų statybos eigą pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus kontroliuoja tik apskričių administracijos. Savivaldybių administracijoms tokia teisė nesuteikta. Todėl ir buvo kreiptasi į Apskrities viršininko administraciją, siekiant išsiaiškinti, kokią grėsmę praeiviams kelia šie nebaigti statyti viešbučiai", - sakė A. Kupčinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Meras primena, kad pagal Statybos įstatymą pastatytas ar nebaigtas statyti statinys (išskyrus kultūros paveldo statinius) nugriaunamas, kai statinys arba jo dalis yra fiziškai susidėvėję ir kelia grėsmę žmonėms bei aplinkai, ir šis pavojus nepašalinamas per viešojo administravimo subjektų, prižiūrinčių statinių naudojimą, nustatytą laiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Beje, aplinkos ministro dar 2002 metų įsakymu yra numatyta, kad, sustabdžius statinių statybą, atliekami jų konservavimo darbai. Statinio konservavimo tvarkos aprašu nustatyta tvarka ir atvejais", - sakė A. Kupčinskas.

Tiek "Britanikos", tiek "Respublikos" daugiaaukščiai viešbučiai pačiame Kauno centre iki pat stogų buvo sumontuoti daugiau nei prieš 20 metų, primena ELTA. Tačiau tolesni jų statybos darbai sustojo ir, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, niekada nebuvo atnaujinti. Dar prieš kelerius metus šis turtas priklausė savivaldybei.

REKLAMA

Dabartinio vadinamojo "Respublikos" viešbučio pagrindu iš pradžių (prieš keliolika metų) buvo įkurta jungtinė su užsienio kapitalu įmonė, kuriai vadovavo vienas iš konservatorių, ne taip seniai įsidarbinęs Kauno miesto savivaldybėje. Kol jis vadovavo viešbučio administracijai, "aptirpo" savivaldybės turtas - buvo parduoti greta viešbučio garažai, kitos patalpos bei dalis įrangos.

REKLAMA

Beje, šio viešbučio direktorių iš posto išvertė ypač aktyviai politinėje arenoje tuomet besireiškęs Lietuvos laisvės sąjungos vadovas Vytautas Šustauskas.

Viešbutis dabar turi savininką - verslo bendrovę, įsigijusį prestižinėje Kauno vietoje (greta "Akropolio" ir Nemuno salos) nebaigtą statyti pastatą už jo ankstesnius įsiskolinimus - apie 5 mln. Lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savininkas kelerius metus statybų neatnaujina."Respublika", tarp kitko, yra viena iš pretendentų savo baigtas įrengti patalpas pasiūlyti nuomotis savivaldybei - administracijos padaliniams. Sutartį dėl nuomos ketina sudaryti dabartinės kadencijos miesto taryba. Nuoma truktų daugiau nei 20 metų ir prasidėtų tuomet, kai savivaldybėje darbą dirbtų jau naujos kadencijos politikai, - apie 2011-ųjų vidurį.

REKLAMA

"Britanikos" viešbutis savivaldybei nedavė jokių pajamų. Iš pradžių jį išsinuomavusi bendrovė žadėjo statybas tęsti ir netgi suremontuoti Kauno rotušės pastato fasadą - mainais už nuomai gautą prekybos plotą netoli Geležinkelio stoties. Paprekiavusi parduotuvei skirtų patalpų atsisakė. Verslininkai jokių įsipareigojimų dėl "Britanikos" neįvykdė. Prieš kelerius metus viešbučio akcijų dalis perėjo į kitas rankas, tačiau ir tos neskubėjo imtis konkretaus apgriuvusio statinio prikėlimo darbo. Galop mero A. Kupčinsko vadovaujama savivaldybė bylą dėl "Britanikos" su verslininkais baigė taikos sutartimi, opozicijos atstovo Arvydo Garbaravičiaus teigimu, "padovanojusi" netoli 20 mln.litų kainuojantį statinį verslui.

REKLAMA

Dar vieni praeiviams akis Kauno miesto centre badantys nebaigtos statybos griuvėsiai yra Šiaulių gatvėje. Tai - UAB "Stoties turgus" priklausantys naujos turgavietės statiniai, kurių statyba sustojo prieš keliolika metų. Kauno miesto taryba, beje, yra 51 proc. "Stoties turgaus" akcijų savininkė. Policija šioje neoficialioje Kauno benamių prieglauda tapusioje statybvietėje per kelerius metus yra aptikusi net 4 lavonus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susižalojusių žmonių būta ir abiejų jau minėtų viešbučių statiniuose. Iš pradžių po juos šmirinėjo metalo ir kitokių parduoti tinkamų gėrybių ieškotojai. Kai nebeliko nieko pavagiamo, šias statybas pamėgo miesto jaunimas, sau organizuojantis romantiškus naktinio Kauno vaizdų stebėjimus nuo daugiaaukščių stogų.

Skaudžiausios nelaimės "Britanikos" name gegužės gale neišvengė su bendraamžių porele į nesaugomą statybvietę panaktinėti užėjęs studentas, pramoginių šokių šokėjas Rokas N. Tamsoje jis įkrito į daugiaaukščio lifto šachtą ir patyrė daugybę lūžių. Vaikinas ir gruodį tebegydomas dėl sunkios stuburo traumos. Dabar jis mėgina mokytis vaikščioti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų