Infektologo Ambrozaičio interviu – kada koronaviruso plitimas yra pavojingiausias?

Epidemiologus neramina, kad Lietuvoje koronaviruso atvejų jau fiksuojama tiek, kiek piko metu pavasarį. O populiacijos tyrimą atliekantys mokslininkai pasakoja, kad daugybė žmonių labai nustemba sužinoję, kad jau persirgo Covid-19. Apie aukštą besimptomių žmonių skaičių statistiką kalba ir epidemiologai.

Balandį buvo susirgimų pikas. Tiesa, dabar ligos atvejų kreivės nekyla taip greitai, kaip pavasarį. Kauno sveikatos mokslų universiteto mokslininkai, šiuo metu atliekantys tyrimą, kokia visuomenės dalis galėjo persirgti Covid-19, nustebina pačius besitiriančiuosius.

Apie besimptomių atvejų gausą kalba ir epidemiologai. Akivaizdu, kad tai kelia didelę grėsmę, nes sirgdami žmonės eina į darbus, pasilinksminimo vietas ir kitus užkrečia patys to nežinodami. Be to, po vasaros keičiasi ir vietos, kuriose dažniausiai užsikrečiama.

Apie koronaviruso plitimą ir kada jis pavojingiausias kalbamės tv3.lt studijoje su profesoriumi infektologu Arvydu Ambrozaičiu.

Vyriausybė kelias savaites svarstė trumpinti barų ir kitų maitinimo įstaigų darbo laiką, bet dabar visgi tokios idėjos atsisako. Kaip jūs manote, kokią įtaką tai turės? 

Iš tiesų, pastaruoju metu nemažai židinių buvo baruose ir naktiniuose klubuose. Jaunimo pasilinksminimai ir alkoholio vartojimas, be abejo, atpalaiduoja žmones ir jie ne taip griežtai laikosi rekomendacijų ir taisyklių. Todėl aš nepritarčiau tam, kad Vyriausybė atsisakė planų trumpinti barų ir kitų maitinimo įstaigų darbo laiką. 

Kai buvo pavasaris, baiginėjosi karantinas, iš specialistų girdėjome tai, kad esą jei ateis antroji banga, tai ji bus rudenį, kai visi sugrįš į patalpas ir panašiai. Tačiau tie skaičiai pradėjo augti nesulaukus tikrojo rudens. Kaip manote, kodėl tie skaičiai kyla? 

Aš manau, kad dėl to kaltas per didelis atsipalaidavimas. Matyt, jau vienu metu buvo laikas, kai galvojome, kad pas mus sergamumas bus nulinis, kad įveikėme virusą ir tas turėjo įtakos. Dabar turime tokią situaciją, kad beveik grįžtame prie balandžio mėnesio, tik kad nėra tokio eksponentinio augimo. Augimas yra, bet jis ne toks žymus. 

Yra pasvarstymų, kad sergamumo didėjimas nepastebimai pereis į antrą bangą. Bet laikas parodys, kaip bus. 

Plačiau žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje.


Rašyti komentarą...
V
Virgis
2020-09-03 15:01:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas jiems isvis leido buti infektologais ? Nusenes, peza nesamones jau visas pasaulis perprato melagiu uzmojus ir nieks nebetiki . Rado gi mat mirtina pavoju . Geriau pasakykit kiek gavo uz nusisnekejimus ....
Atsakyti
-3

G
Genutė
2020-09-03 16:58:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek gavai euriuku už tas nesamones , nei delfi , nei lietuvos ryto nėra ko klausyti , velniui duše pardave .
Atsakyti
-4

T
Taip
2020-09-02 21:15:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prabusk-jei valandas trumpinsi,bet bus krūva žmonių,tai užsikrės daugiau,nei paliekant ilgas valandas,bet ribojant žmonių skaičių!Kad buvai bare,seneli?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų