Nors po nelaime baigtis galėjusio įvykio praėjo savaitė, Panevėžio vaikų socializacijos centro, veikiančio Kučgalyje, direktorė Laima Vaičienė sako tik dabar pradedanti atsigauti nuo patirto streso.
Vienas septyniolikmetis įstaigos globotinis vakare trumpam įėjo į savo kambarį. Po kelių minučių jis išėjo iš kambario ir pareiškė ką tik bandęs gyvenimą pabaigti savižudybe. Iš tiesų, ant jo kaklo buvo matyti nuo virvutės tempimo likusios mėlynos žymės.
Įstaigos darbuotojai sako išsigandę, kad vaikinas to daryti nebandytų dar kartą. Todėl jau kitą dieną jį nuvežė pas Panevėžyje dirbančią psichiatrę. Pasak centro direktorės Laimos Vaičienės, psichiatrė padarė išvadą, kad globotinis savižudybę imitavo bandydamas pagąsdinti, atkreipti į save dėmesį. Vaikinas, kaip ir kiti globotiniai, stebimas dar atidžiau.
„Jei žmogus vieną kartą pabando žudytis, gali tai daryti ir kitą kartą. Juolab kad jis jaučia nuoskaudas ir nusivylimą. Aiškina, kad viskas atsibodo, o kai į laivę išeisiąs, jį kulkos esą vis vien pribaigs", - kalbėjo L. Vaičienė.
Vaikinui skirti lengvi antidepresantai. Juos septyniolikmetis vartoja ir, pasak įstaigos darbuotojų, jaučiasi ramesnis.
Iš vienų Kauno vaikų globos namų į socializacijos centrą atvykęs septyniolikmetis iš čia jau dukart bandė pabėgti. Vaikinas yra padaręs ne vieną nusikaltimą, globos namams teismas yra priteisęs atlyginti apie 20 000 litų padarytos žalos. Globos namų vadovybė vaikino nebenori priimti atostogoms. Todėl nepilnametis greičiausiai jaučiasi atstumtas ir nereikalingas.
„Mūsų globotiniai nervingi, neramūs, blogai miega. Į mūsų įstaigą patenka vaikinai su sunkia praeitimi. Yra tokių, kurių gyvenimo būdas perduodamas iš kartos į kartą. O šis įvykis mums, darbuotojams, tarsi užsidegusi raudona lemputė, perspėjanti, kad reikia atidžiau žiūrėti ir stengtis išvengti nelaimės", - kalbėjo įstaigos vadovė.
Jurgita Vitkauskienė