• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kad visi paprasti mirtingieji žinotų, jog esama lygių žmonių ir lygesnių, Vyriausybė yra sudariusi itin svarbių asmenų sąrašą. Jis šiandien turėtų būti papildytas dar vienu asmeniu.

REKLAMA
REKLAMA

Praplės sąrašą

Vyriausybė šiandien posėdyje dėl itin svarbių asmenų ketina priimti dvi naujoves. Pirmoji - oro uostų vadovybei nebebus leidžiama pačiai nuspręsti, ką prieš skrydį bus galima atleisti nuo aviacinės patikros. Antroji - plečiamas ratas pareigūnų ir asmenų, kurie prie lėktuvo ar nuo jo galėtų vykti tarnybiniu transportu. Į sąrašą įtraukiamas Europos vadovų tarybos pirmininkas.

REKLAMA

Šiuo metu numatyta, kad tarnybiniu transportu iki lėktuvo galėtų važiuoti esamas ir kadenciją baigę Lietuvos prezidentai, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, Seimo pirmininkas ir jo pavaduotojai, premjeras, Konstitucinio bei Aukščiausiojo Teismo pirmininkai, užsienio reikalų ministras ir keli užsieniečiai: užsienio valstybių monarchai, valstybių vadovai ir jų pavaduotojai, užsienio valstybių parlamentų pirmininkai, premjerai bei vicepremjerai, užsienio reikalų ministrai, Europos Komisijos bei Europos Parlamento pirmininkai ir ES Tarybos generalinis sekretorius.

REKLAMA
REKLAMA

Tokias pat privilegijas turi ir kartu su šiais ponais vykstantys jų sutuoktiniai. Minėtiems ponams aviacinė patikra neatliekama.

Turi privilegijų

Yra ir kitas sąrašas, į kurį įtraukti asmenys, oro uostuose aptarnaujami kaip “labai svarbūs asmenys". Pavyzdžiui, Lietuvoje “labai svarbūs", be jau minėtų asmenų, yra dar ir Lietuvos kariuomenės vadas, Lietuvos Katalikų bažnyčios kardinolai, Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas ir kitų tradicinių Lietuvoje registruotų konfesijų aukščiausiojo rango dvasininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Projekto, kurį šiandien svarstys Vyriausybė, viena iš autorių - Susisiekimo ministerijos Civilinės aviacijos skyriaus vyr. specialistė Lina Smilgytė sakė, kad oro uostų vadovai nebegalės savavališkai atleisti tam tikrų žmonių nuo patikros.

REKLAMA

“Apie atleidžiamus asmenis iš anksto bus privaloma pranešti Europos Komisijai. Reikės su ja derinti. Viskas dėl aviacinio saugumo", - paaiškino L.Smilgytė.

Labai svarbūs asmenys turi privilegijų oro uostuose. Jie ten aptarnaujami tik specialiai įrengtoje salėje, skirtoje ypač svarbiems asmenims. Joje privalo veikti parduotuvė, patalpos labai svarbių asmenų išlydėtuvėms bei sutiktuvėms, prie salės - aikštelė transporto priemonėms statyti ir t. t.

REKLAMA

Seimūnus išbrokavo

Beje, anksčiau “vipiniais" buvo laikomi ir Seimo nariai, Lietuvos banko valdybos pirmininkas, Lietuvos apeliacinio bei Lietuvos vyriausiojo administracinio teismų pirmininkai, valstybės kontrolierius, Prezidentūros, Seimo, Vyriausybės kancleriai, eiliniai Konstitucinio, Aukščiausiojo, Lietuvos vyriausiojo administracinio, Apeliacinio teismų teisėjai ir t. t. Dabar jie iš sąrašo išbraukti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Vipiniai" problemų nekelia

Alvydas ŠUMSKAS - Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas:

Iš oro uostų vadovų atimta teisė patiems spręsti, kokiems asmenims galima nevykdyti aviacinės patikros, dėl Europos Komisijos naujų reglamentų, susijusių su aviaciniu saugumu. Tačiau tai nereiškia, kad su “vipiniais" asmenimis buvo kokių nors incidentų. Bent aš nieko apie tai negirdėjau. Apskritai dėl jų nekyla jokių problemų. Ar daugiau jų, ar mažiau - jokio skirtumo. “Vipinė" salė yra, tai koks skirtumas, kiek joje žmonių?

Danas NAGELĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų