• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su nesaikingu alkoholio vartojimu siūloma kovoti vykdant šviečiamąsias ir prevencines programas bei užtikrinant, kad galiojančių ribojimų ir draudimų iš tikrųjų būtų laikomasi.

REKLAMA
REKLAMA

Tokius siūlymus Vyriausybei pateikė premjero sudaryta darbo grupė, kuriai buvo pavesta nagrinėti nesaikingo alkoholio vartojimo Lietuvoje priežastis ir siūlyti šios problemos sprendimo būdus. Vyriausybės pasitarime trečiadienį šiems siūlymams pritarta.

REKLAMA

Darbo grupės atlikta statistinių duomenų analizė parodė, kad alkoholio vartojimas ir jo sukeltos žalingos pasekmės Lietuvoje didėja, šalyje nėra blaivybės kultūros, visuomenė pakanti alkoholio vartojimui, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Išnagrinėjus alkoholio verslo ir alkoholio kontrolės politiką reglamentuojančią teisinę bazę, darbo grupė konstatavo, kad alkoholio verslo reglamentavimas yra pakankamai griežtas, tačiau, nepaisant įstatymais nustatytų ribojimų bei draudimų, alkoholio vartojimas ir jo sukeltos žalingos pasekmės didėja. Darbo grupės nuomone, viena to priežasčių - tinkamo teisės aktų reikalavimų įgyvendinimo neužtikrinimas.

REKLAMA
REKLAMA

Nesaikingo alkoholio vartojimo keliamas problemas siūloma spręsti dažniau rengiant kontrolės akcijas, reidus, patikrinimus. Darbo grupė taip pat rekomendavo atlikti išsamesnius mokslinius tyrimus, plačiau taikyti prevencines švietimo priemones. Taip pat siūloma sugriežtinti alkoholį vartojančių asmenų, darbdavių atsakomybę, riboti alkoholio prieinamumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikimasi, jog šios priemonės sumažins nepilnamečių alkoholio vartojimą, užkirs kelią vairavimui išgėrus ir alkoholio vartojimui darbo vietose, mažins nesaikingą alkoholio vartojimą, jo sukeltas žalingas pasekmes.

Statistikos duomenimis, pernai vienas Lietuvos gyventojas, įskaitant kūdikius, suvartojo 11 litrų alkoholio, o 15 metų ir vyresniam teko po 13,2 litro. 2005 metais šie skaičiai buvo mažesni - atitinkamai 10,7 ir 12,9 litro.

Girtuoklystė Lietuvoje, kuri minima tarp labiausiai geriančių Europos šalių, įgauna vis didesnį mastą ir įtraukia vis daugiau jaunuomenės. Daugybę avarijų, kuriose žūsta ir žalojami žmonės, padaro neblaivūs asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų