Gavusi pranešimą apie legioneliozės protrūkį viename iš Tailando pietų regione esančių viešbučių, Lietuvos Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centras ragina visus neseniai iš šios šalies grįžusius bei karščiuojančius lietuvius išsitirti dėl ligos.
Keliones į Tailandą organizuoja net kelios Lietuvos kelionių agentūros.
Legioneliozė - ūminė užkrečiamoji liga, pasireiškianti karščiavimu, plaučių uždegimu, rečiau - kvėpavimo takų, skrandžio - žarnyno, inkstų bei centrinės nervų sistemos pakenkimu. Ligai būdingos dvi formos - Legionierių liga (legionelinė pneumonija), pasireiškianti plaučių uždegimu, ir Pontiako karštligė - savaime praeinanti, į gripą panaši liga.
Kaip praneša Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centras, 2005 metais Europoje užregistruota 5616 legioneliozės atvejų, iš jų 373 asmenys mirė.
Legionelės plačiai paplitusios aplinkoje: vandens telkiniuose, dumble, gamybinės ir visuomeninės paskirties objektų karšto ir šalto vandens apytakos sistemose. Dažniausiai legionelių būna oro kondicionieriuose, aušintuvuose, kompresorinėse, dušų kabinose, baseinuose, todėl legioneliozė labiau paplitusi išsivysčiusiose šalyse, kurių ūkyje naudojama daug terminio vandens, aušinimo, oro kondicionavimo ir kitų technologijų.
Dėl gausaus vandens ir vandeninio aerozolio naudojimo susidaro palankios sąlygos legionelėms daugintis ir plisti pramonės įmonėse, mėsos kombinatuose ir kituose tokio pobūdžio gamybiniuose objektuose.
Kaip pranešė Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centras, Lietuvoje nustatomi tik pavieniai šios ligos atvejai. Pirmas pneumoninės legioneliozės atvejis Lietuvoje nustatytas 1985 metais. 2005 metais buvo nustatytas vienas, praėjusiais metais - trys šios ligos atvejai.