Į pagalbą kovojant su koronavirusu jungiasi kariuomenė

Nuo šeštadienio ryto Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) Lietuvos kariuomenė skyrė 33 karius padėti atlikti pirminės atvejų apklausos procedūras ir suvesti duomenis į jų sistemas.

Šiandien NVSC patalpose kariuomenės paruoštas darbo vietas užpildė 33 iš 46 jau mokymus išklausiusių karių, kurie atliks pirminės COVID-19 infekcija užsikrėtusių asmenų apklausos procedūras ir suves duomenis į duomenų bazes. Kviečiant karius buvo atsižvelgta ir į jų gebėjimą kalbėti anglų ir rusų kalbomis.

Lietuvos kariuomenė, reaguodama į Lietuvos Prezidento susirūpinimą dėl nepakankamų NVSC pajėgumų atsekti koronavirusinės infekcijos plitimo kelius bei gautą NVSC prašymą ir krašto apsaugos ministro įsakymą, aktyvavo Taikos meto užduočių operacines pajėgas.

NVSC pagalbai pašaukti Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios Kovos apygardos 8-ojoje rinktinėje tarnaujantys kariai savanoriai ir profesinės karo tarnybos kariai. Taip pat ryšių užtikrinimui yra aktyvuoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo ir Ryšių ir informacinių sistemų batalionų profesinės karo tarnybos kariai.

Kariai savanoriai pasiruošę padėti epidemiologams 6 savaites, tačiau esant dideliam informacijos srautui ar padidėjus NVSC poreikiams užduočiai įvykdyti skiriamų karių skaičius gali būti didinamas.

Kaip nustato įstatymai, kariuomenė gali būti pasitelkta teikti pagalbą civilinės saugos sistemos pajėgų subjektams paskelbus ekstremalią situaciją. Ekstremalios situacijos metu operacijoms vadovauja ir atsako civilinės saugos sistemos pajėgos. Lietuvos kariuomenė gali būti pasitelkiama padėti civilinės saugos sistemos pajėgoms tuomet, kai Krašto apsaugos ministras iš Valstybės ekstremalios situacijos komisijos pirmininko gauna rašytinį prašymą padėti civilinės saugos sistemos pajėgoms vykdyti gelbėjimo ir kitų neatidėliotinų darbų užduotis.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-10-24 12:49:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ruosesi Rusijos puolimui isleido visas babkes, o dabar neturi babkiu savu gydimui.
Atsakyti
-1

V
Vovka
2020-10-24 12:32:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Po poros savaičių bus aišku, kaip/kad ligoninėse užsikrečia gydytojai (juk nieko neįsileidžia, vaikšto su kaukėmis ir kombiezais...) - jei ir kariai užsikrės, vadinasi, patys gydytojai, slaugai nesilaiko apsaugos reikalavimų ir užkrečia ligonius, sergančius kitomis ligomis, o kai miršta - parašo, kad nuo covido mirė (na, bet gal dar kokį nors ,,išsisukimo" variantą sugalvos).
Atsakyti
-3

M
Mazas
2020-10-24 13:01:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
We
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų