• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo velykinio stalo – į egzaminų suolą. Nors moksleivių atostogos, vienuoliktokams – įtampos savaitė. Jie laiko bandomąjį lietuvių kalbos egzaminą. Pasak mokytojų, ir šis patikrinimas neapsiėjo be kuriozų. Vietoj žadėtų 500 žodžių tekstų, kuriuos turėjo analizuoti, kai kurie mokiniai gavo vos 240-ies. Patys tekstai, anot pedagogų, buvo ne vienodo sunkumo, tad kokį balą gaus, iš dalies buvo ir laimės dalykas.

Nuo velykinio stalo – į egzaminų suolą. Nors moksleivių atostogos, vienuoliktokams – įtampos savaitė. Jie laiko bandomąjį lietuvių kalbos egzaminą. Pasak mokytojų, ir šis patikrinimas neapsiėjo be kuriozų. Vietoj žadėtų 500 žodžių tekstų, kuriuos turėjo analizuoti, kai kurie mokiniai gavo vos 240-ies. Patys tekstai, anot pedagogų, buvo ne vienodo sunkumo, tad kokį balą gaus, iš dalies buvo ir laimės dalykas.

REKLAMA

Moksleivių atostogos, tad Vilniaus Užupio gimnazijos koridoriuose – tik lietuvių kalbos egzaminą laikantys vienuoliktokai. Kai kurie pasakojo, dėl patikrinimo įtampą jautę per visas Velykas.

Mokyklos susidūrė su nesklandumais

Nerimas yra, sunku džiaugtis atostogomis, žinant, kad bus atsiskaitymas“, – pripažino moksleivis Domas.

REKLAMA
REKLAMA

Na, tikrai buvo baisu, ne tik per Velykas, bet ir visą mėnesį, labai pergyvenau dėl lietuvių tarpinio. Labiau, turbūt, nei dėl kitų, nes man jis atrodė svarbiausias“, – tikino moksleivė Milana. 

REKLAMA

Nors tai ne pirmas vienuoliktokų patikrinimas, kompiuterinės sistemos ir vėl strigo.

Iš mokyklų mus pasiekė informacija, kad yra atvejų, kai nepavyksta iš karto prisijungti“, – neslėpė Nacionalinės švietimo agentūros atstovas Vidmantas Jurgaitis.

Pirmieji trikdžiai paaiškėjo patikrinimo pradžioje – mokytojai negalėjo atsispausdinti teksto. Iš jaudulio pedagogai pamiršdavo įrašyti mokinio atsakinėjimą. Nemalonus siurprizas buvo ir kai kurie tekstai.

REKLAMA
REKLAMA

Susidūrėm su tokiu kuriozu, kad A lygio užduotis turėjo būti 500 žodžių, o B lygio užduotis turėjo būti 400 žodžių, deja, taip nėra. Kai kurios A lygio užduotys yra po 240 žodžių, kitos siekia 300 žodžių ar 440 žodžių, mes esam sutrikę, kodėl taip nutiko“, – tvirtino lietuvių kalbos mokytoja Lina Cholinienė.

NŠA: nesutapo lūkesčiai

Nacionalinės švietimo agentūros atstovas aiškino, kad dėl žodžių tekste mokytojai piktinasi be reikalo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galimai mokytojai susikūrė lūkestį, kad bus grynai 400 žodžių. Bet šiuo atveju ten yra įvardinta, kad gali būti pateikiama labai įvairi informacija: ir lentelių, ir paveikslų ir tekstų pavidalu“, – aiškinosi V. Jurgaitis.

Kyla klausimas kaip reikalauti iš vaiko tų 5 minučių, nes, jei jis gauna 240 žodžių tekstuką, na, jis akivaizdžiai kalba trumpiau“, – pridėjo L. Cholinienė.

REKLAMA

Patys vienuoliktokai užduotis vertina skirtingai.

Visai sunku buvo atsakyti į klausimus, bet tai, kad buvo mano mokytoja, padrąsino, kai matau mokytojos šypseną, tada truputį drąsiau“, – kalbėjo moksleivė Milana. 

Anot mokytojų, tekstai buvo labai skirtingi. Tad tai galėjo lemti ir balus.

Jos tikrai nėra lygiavertės turinio požiūriu, čia yra laimės dalykas. Todėl, kad yra įvairūs klausimai, problematika, nepasakysi, kad visiem vienodai“, – tikino lietuvių kalbos mokytoja Aušra Smaleckienė.

REKLAMA

Prezidento patarėjas Frederikas Jansonas sako, kad švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas turės prisiimti atsakomybę dėl kylančių nesklandumų, atliekant tarpinus vienuoliktokų patikrinimus. Ministras pakomentuoti Prezidentūros pareiškimo nerado laiko.

Daugiau detalių – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

Kaip pradėjo "tautinės mokyklos" reformą 1990, taip ir nebaigė. Reformos tęsiasi, keičiasi, rezultatai prastėja. Vaikai mokyklas baigia, o "reformos" neatslūgsta. Aš mokyklą baigiau, reformą pradėjo. Mano vaikai mokyklą baigė, reformą tęsiasi. Ir dar nesibaigia. Egzaminai - 20-30% užduočių nėra net programoje. Kaip ir žinių patikrinimas turėtų būti, bet kažkoks nuo gyvenimo atitrūkęs procesas. Kažkokie aiškinimai, kad turi mokytis papildomai, savarankiškai to, ko nėra mokyklos programoje... Algas ir premijas sau tokiu principu mokėti - minties nekyla? Beviltiški, arogantiški ir sureikšminę narczai su savo ambicijomis bando organizuoti mokymą. Ir kiekvienas -pats sau svarbus. Tik apie mokyklą ar mokymo programas nei žinių, nei supratimo. Ką įmanoma tokiu chaosu pasiekti? Kvailių pridaryti? Tai tam stengtis labai nebūtina.
Ar jie galvoja , kad mokytojai ir svietimo misterija skirtinose planetose gyvena? Mokytojai šoke- biologija 11okams universitetinio lygmens, tarpiniu patikrinimu uzduotys - pagal svietimo programa vaikai nepraejo. Kaip gali egzaminas tarpinis ar ne neatitikti programos? LT tikslas kolxoza vel ivest? Zlugdyt besimokancius , kad butu vietinu juodadarbiu butu daugiau?
Kažkokie cirkai - nei vaikai, nei mokytojai nežino, kokie bus matematikos vadovėliai, kas bus programoje, nes kažkas kažkokių mokymosi planų nepatvirtino, vadovėlių nėra - 6- a klasė. Kaip taip galima bukai dirbti? Užeina vajus - griūdami daro kažkokias reformas, kažką keičia - velniai žino, ką. Mokslo metų viduryje. Planavimo, darbų organizavimo - nulis. Bando taikytis prie kažkokių testų, bet nieką negalvoja, kad reikia tiesiog mokyti vaikus. Viskas dėl paukščiuko, " gero įvaizdžio" ir velniai žino ko, tačiau jokio mąstymo apie vaikus ir mokymosi procesą. Bl., yra atostogos, yra laiko - negi sunku sutvarkyti procesus, suplanuoti ir sklandžiai paleisti - su vadovėliais, metodinė medžiaga, uždavinių pratybomis? Kažkokie kvailių žaidimai. Chaosas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų