• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Įvertinusi antradienio įvykius, kai Seimo Darbo partijos frakcija paprašė, kad „darbiečių“ Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimas būtų dar kartą atidėtas iki ketvirtadienio, Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė teigia, kad Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas yra absoliučiai pavaldus Darbo partijos vadovui V. Uspaskichui.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš tikrai apgailestauju, kad tik prasidėjus naujos kadencijos Seimo darbui matyti, kad Seimo Pirmininkas yra absoliučiai pavaldus Darbo partijos vadovui, kuris tikrai vakar kaip vadas atėjo per visą Seimo salę prie Seimo Pirmininko, kažką jam pasakė, davė nurodymus ir Seimo Pirmininkas tikrai antradienį pirmininkaudamas padarė daug procedūrinių pažeidimų. (...) Antradienį buvo aiškiai matyti, kad Seimo Pirmininkas yra visiškai priklausomas nuo frakcijos, jos seniūno ir pirmininko“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė politikė.

REKLAMA

I. Degutienės teigimu, nepaisant to, kokiai politinei partijai priklauso Seimo Pirmininkas, juo tapęs jis privalo būti viso Seimo Pirmininku, o ne tik vienos konkrečios frakcijos.

„Man partijos, frakcijos žmonės sakydavo, kad gal turiu kažkaip kitaip pasielgti, bet žinojau, kad turiu sąžiningai ir dorai vykdyti savo pareigas kaip Seimo Pirmininkė, todėl priimdavau tokius sprendimus, kurie yra teisingi, kad nepažeisčiau statuto“, – patirtimi dalijosi Seimo vicepirmininkė.

REKLAMA
REKLAMA

Paklausta, ar bandys inicijuoti V. Gedvilo atstatydinimą, I. Degutienė sakė neskubėsianti ir dar kiek palauksianti, nes tai esą buvo pirmas toks sudėtingas išbandymas, kai norint situaciją suvaldyti būtina tiksliai žinoti kai kurias Seimo statuto nuostatas.

„Nežinau, kaip ten techniškai buvo, bet rezultatą visi matėme – buvo pasielgta tikrai neteisingai“, – kalbėjo I. Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklausta, ar valdančiajai koalicijai pavyks išlaikyti teisinį imunitetą „darbiečiams“ Viktorui Uspaskichui, Vytautui Gapšiui ir Vitalijai Vonžutaitei, Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė pabrėžė, kad visa atsakomybė šioje situacijoje tenka socialdemokratams.

REKLAMA

„Čia visa atsakomybė tenka socialdemokratams. Žinote, yra labai geras lietuviškas posakis, kad reikia žiūrėti, su kuo eini obuoliauti, nes jeigu ne su tuo nueisi, tai obuolys bus labai rūgštus. Jie prisiėmė tokią pareigą ir atsakomybę – jie nuėjo su Darbo partija į koaliciją, taigi jie dabar ir turi prisiimti visą atsakomybę už procesus, kurie vyksta ir galbūt dar vyks“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė politika.

REKLAMA

Paklausta, ar V. Uspaskichui gali pavykti suskaldyti socialdemokratus, I. Degutienė dar kartą pažymėjo, kad pastariesiems tai – didelis egzaminas.

„Ar jie pasiduos šitam šantažui, kuris yra labai akivaizdus, labai puikiai matomas, ar jie išliks solidi partija su savo nuostatomis“, – kalbėjo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo vicepirmininkė pažymėjo, kad „darbiečiai“ viena kalba, o kita daro, nes kol kas neatrodo, jog jie būtų suinteresuoti kuo greičiau įrodyti savo nekaltumą teisme.

„Manau, kad patys „darbiečiai“, jeigu nesijaučia nieko blogo padarę ir nėra jokio nusikaltimo, turėtų būti suinteresuoti greičiau viską pabaigti. Bet jie viską daro, kad tą procesą vilkintų. Tada ir kyla klausimas – kodėl? Čia matau sąsajas su biudžeto projektu – tempiamas laikas, siekiama, kad socialdemokratai balsuotų prieš imuniteto atėmimą. (...) Norėtųsi, kad veidmainystės politikoje būtų kuo mažiau“, – pabrėžė I. Degutienė. ELTA primena, kad antradienį „darbiečių“ teisinės neliečiamybės klausimas įstrigo pertraukose.

REKLAMA

Seimo Darbo partijos frakcijai paprašius, trijų „darbiečių“ Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimas dar kartą atidėtas iki kito plenarinio posėdžio, kuris planuojamas ketvirtadienį.

REKLAMA

Dar nepradėjus svarstyti šio klausimo, Seime užvirė aistros. „Darbiečiai“ reikalavo statutinės 2 valandų pertraukos, nes laikinosios tyrimo komisijos pirmininkas Andrius Mazuronis dokumento tekste ištaisė klaidą. Seimo narė konservatorė Irena Degutienė, liberalas Eugenijus Gentvilas tvirtino, kad tai nestatutinė pataisa ir jai svarstyti nereikia palikti dviejų valandų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo komisijos narys liberalas R. Šimašius teigė, kad komisija patvirtino išvadas ir vėliau atsiradusi komisijos pirmininko A. Mazuronio pataisa yra „ant dokumentų klastojimo ribos“.

Laikinosios tyrimo komisijos pirmininkas „tvarkietis“ A. Mazuronis aiškino rezoliucijos tekste pastebėjęs klaidą ir nutaręs ją ištaisyti. Pasak jo, dokumente atsirado žodis „suimti“, nors prokuratūra prašė „patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti laisvę“ ir neprašė trijų „darbiečių“ suimti.

REKLAMA

Per audringą diskusiją parlamentarai aktyviai „žongliravo“ statuto nuostatomis, negailėjo vienas kitam priekaištų, kaltino šališkumu, piktinosi dėl esą sukelto turgaus, chaoso ir sumaišties.

Opozicija siūlė Seimo Pirmininkui „darbiečiui“ Vydui Gedvilui nusišalinti nuo pirmininkavimo posėdžiui, kuriame buvo svarstomas jo kolegų teisinio imuniteto klausimas. „Tokios dienos per 20 metų buvimo Seime aš neatsimenu, tokio pirmininkavimo – gėdingo ir „nachališko“ – sunku prisiminti“, – piktinosi opozicijos lyderis Andrius Kubilius, apgailestavęs, kad Lietuvos žmonėms tenka dalyvauti tokiame spektaklyje.

REKLAMA

Liberalas Remigijus Šimašius siūlė pasvarstyti, ar nereikėtų pagalvoti apie baudų įteisinimą už piktnaudžiavimą procedūrinėmis teisėmis.

„Vyksta toks chaosas, kurio nebuvo per 20 metų“, – stebėjosi frakcijai „Drąsos kelias“ atstovaujantis Algirdas Patackas.

Įvykių eiga Seimo salėje pasipiktino ir liberalė Dalia Teišerskytė. „Frakcijos vardu prašau padaryti pertrauką 4 metams ir prašau balsuoti“, – ironizavo ji.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų