Komunalininkai Donatas ir Andrėjus persiauna į guminius batus – iš patirties žino, jei iškvietė į kanalizacijos avariją, teks bristi per fekalijas. Šįkart Vilniaus Karoliniškių rajono gyventojas grįžęs iš darbo dar laiptinėje užuodė srutų smarvę, o nulipęs į rūsį, rado jį patvinusį fekalijomis.
Namo gyventojai sako, kad rūsys srutomis plūsta ne pirmą kartą. Dėl to kalti seni vamzdynai ir patys gyventojai, kurie į klozetą nuleidžia ne tik tai, kam jis skirtas.
„Žmonės nėra pareigingi, jie primėto įvairiausių daiktų. Nenoriu sakyt, bet ir moteriškos atributikos būna“, – kalbėjo namo gyventojas Eugenijus.
Rado net liemenėlę
Namus administruojančios įmonės atskleidžia daugiau keistų žmonių tvarkymosi įpročių.
„Mes randame visko – pradedant higienos reikmenimis, maisto likučiais, cementu, raugintai agurkais, obuoliais, bananų žievėmis, ir netgi esame ištraukę moterišką liemenėlę. Kaip ji ten atsirado, mums iki šiol yra paslaptis“, – pasakojo „Mano būstas“ atstovas Paulius Ugianskis.
Kas neužstringa namo kanalizacijos vamzdyje, nukeliauja iki nuotekų valyklos. Per metus įrenginiai sugaudo apie tūkstantį tonų gyventojų į klozetus supiltų ir sukištų šiukšlių.
„Ir ausų krapštukų, ir sauskelnių, ir drėgnų servetėlių, ir skudurų, ir rankšluosčių, ir plėvelių, ir maišelių. Kažkada esame radę ir kilimo gabalą. Sunkiai suvokiama, kaip tai galėjo pakliūti“, – radinius vardijo „Vilniaus vandenų“ atstovas Viktoras Matonis.
Kalbinti vilniečiai stebisi, kad žmonės į klozetą meta, kas papuola, bet patys dievagojasi taip nedarantys:
„Čia jaunimas, aš taip manau, čia jaunimas, jau seni tai net ir popieriaus nemeta. O jaunimas, kur kitąkart nueini pas jaunus, tai pas juos net nėra šiukšliadėžės tualete.“
„Arbatos tirščius išpilu, nes kriauklė užsikimštų. Šnekat apie agurkus, tai aš neįsivaizduoju.“
Vamzdynus kemša ir smulkesnės šiukšlės.
„Kavos tirščiai, tie patys plaukai, kurie irgi yra metami į kriaukles, tiek į tualetus – visa tai mums formuoja ateityje kamščius ir gadina mūsų infrastruktūrą“, – sakė V. Matonis.
Sumoka net pusantro tūkstančio eurų
Vien „Mano būsto“ prižiūrimuose namuose dėl užkimštos kanalizacijos per metus įvyksta apie 10 tūkstančių avarijų.
„Tada situacija tikrai nepavydėtina, kadangi visas nemalonus turinys kyla tiek rūsiuose, tiek pirmų aukštų gyventojams. Tai yra puiki terpė visokioms ligoms veistis ir bakterijoms, nedelsiant yra reikalinga dezinfekcija“, – teigė P. Ugianskis.
Tokios šiukšlintojų sukeltos avarijos ne tik riečia nosį, bet ir kerta per kišenę. Už valymo darbus susimoka visos laiptinės gyventojai.
„Tai gali būt ir keliasdešimt eurų, gali būt ir pusantro tūkstančio eurų“, – sakė P. Ugianskis.
Jei gyventojų šiukšlės užkemša magistralinius kanalizacijos vamzdžius, žmonėms tenka sumokėti dar brangiau.
„Mes pernai turėjom beveik 2000 užsikimšimų nuotekų tinkluose ir įvertinus, kiek surenkame atliekų per metus, tai kainavo netoli milijono eurų“, – teigė V. Matonis.
Komunalininkai primena, kad labiausiai vamzdžiams kenkia į klozetą ar kriauklę supilti riebalai ir aliejus.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:







































































































































































































































































