REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sako, kad dalis gydymo įstaigas pasiekusių valstybės įsigytų apsaugos priemonių yra brokuotos.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sako, kad dalis gydymo įstaigas pasiekusių valstybės įsigytų apsaugos priemonių yra brokuotos.

REKLAMA

„Taip, reikėtų patvirtinti. Kiek man pateikė informacijos, kad tie dideli kiekiai, kurie atkeliavo į Lietuvą, Vyriausybės užsakymu, valstybės užsakymu, nemaža dalis jų yra tikrai brokuoti“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį pareiškė meras.

„Broko lygis yra skirtingas: kai kurios atkeliavusios apsaugos priemonės 95 procentais yra tinkamos, o 5 procentais kažkoks brokas yra. (...) Tai nereiškia, kad dėl tų 5 procentų netinkamumo jos yra išmetamos arba utilizuojamos, jos turbūt gali būti naudojamos, bet tiktai, be abejo, visiškai kitokiose rizikos zonose“, – sakė jis.

Jo žiniomis, dalis brokuotų priemonių turėtų būti pakeistos ir „tame procese dalyvauja ir didžiųjų valstybių ambasados“.

REKLAMA
REKLAMA

„Bet faktas yra tas, kad ne viskas ateina tos kokybės, kas buvo užsakyta ir ko buvo tikimasi“, – sakė V. Grubliauskas.

Jis negalėjo patikslinti, kokios tiksliai apsaugos priemonės yra netinkamos.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad iš Kinijos įsigytos apsaugos priemonės medikams yra tiriamos, ketvirtadienį tikimasi sulaukti informacijos dėl jų kokybės.

REKLAMA

Ministras sakė, kad jos nebūtinai yra brokuotos bet gali būti „kitokių niuansų“, tokių kaip netinkami dydžiai.Sveikatos apsaugos ministerija trečiadienio vakarą skelbė, jog medikams išdalinta jau 3,2 mln. apsaugos priemonių.

Vyriausybė skelbė, kad Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

REKLAMA
REKLAMA

Šioms priemonėms pirkti Vyriausybė skyrė 24 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų