Policija mato pokyčius: nusikaltimai persikėlė į artimą aplinką Papildyta 16.17 val.

Karantino metu Lietuvoje užregistruota penktadaliu mažiau nusikaltimų nei pernai tokiu pat metu, ketvirtadienį Vyriausybėje pranešė Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Nors pastebima, kad smuko sunkių nusikaltimų skaičius, fiksuojama vis daugiau nusikalstamų veikų artimoje aplinkoje.

„Bendras statistinis laukas, kalbant apie registruotą nusikalstamumą, tai yra 20 proc. mažėjimas, lyginant pastarųjų beveik trijų savaičių laikotarpį su praėjusių metų analogišku laikotarpiu. Mes užregistravome 20 proc. mažiau visų nusikalstamų veikų. Per šitas savaites virš 50 proc. yra registruota mažiau sunkių ir labai sunkių nusikaltimų“, – žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo R. Požėla.

Taip pat mažėja nusikalstamų veikų, kurios įvykdomos viešose vietose – vagysčių, kišenvagysčių ir kt.

„Natūralu, žmonės linkę laiką leisti artimoje aplinkoje, todėl dalis nusikalstamų veikų mažėja viešose vietose“, – pastebėjo generalinis komisaras.

Vis dėlto pastebima tendencija, kad nusikaltimai persikelia į artimą aplinką.

„Mūsų duomenimis, per pastarąsias tris savaites mes tokių nusikalstamų veikų artimoje aplinkoje užfiksavome 20 proc. daugiau, lyginant su analogišku praėjusių metų laikotarpiu“, – sakė R. Požėla.

Policija pataria nevartoti ir skatinti susilaikyti nuo alkoholio vartojimo artimuosius, nes alkoholis provokuoja agresiją ir smurtinį elgesį. Rekomenduojama aktyviau įsitraukti į socialinį gyvenimą, išnaudoti nuotolinio darbo ir mokymosi galimybes, skaityti knygas, užsiimti sportu ar kita mėgstama veikla.

Policija įspėja, kad šiuo metu gali padaugėti vagysčių prekybos vietose, kurios yra uždarytos ir nedirba.

„Taip pat nusikaltėlių taikiniais gali tapti vienkiemiai, atokesnės gyvenamos vietos, kur gyvena senyvo amžiaus žmonės“, – sakė R. Požėla.

Rekomenduojam pasidomėti durų apsaugos naujovėmis, tinkamai sutvirtinti buto duris. Rekomenduojama užrakinti duris visais užraktais netgi keletui minučių išeinate į parduotuvę, išvažiuojant sandariai uždaryti langus, balkono duris, susitarti su kaimynais, kad pasaugotų namus ir paimtų spaudą iš dėžutės, įsirengti signalizaciją.

REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad šią savaitę Seimas nusprendė griežtinti administracines baudas už karantino pažeidimus. Nuo šiol baudos fiziniams asmenims už taisyklių pažeidimą siekia nuo 500 iki 1500 eurų, įmonėms – nuo 1500 iki 6000 eurų, o teisę surašyti nusižengimų protokolus įgis policija. 


Rašyti komentarą...
G
Garsiai
2020-04-02 16:20:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
nesidžiaukit. Tuoj prasidės. Kai pradės trūkti maisto produktų. Juk tie buduliai ką tik parvykę dar džiaugesi ir laka. Tuoj užsimanys ir valgyti, o pinigų jau nebebus
Atsakyti
0

J
Julius
2020-04-02 16:22:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na tai faktas kad zmones uzsidare prades konfliktus.nenustebciau kad po tos beprotybes pasipiltu skyrybu.nors ir taip skyrybu netruksta
Atsakyti
0

C
CCCP
2020-04-02 17:02:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip prasides bardakas pinigu nebebus prades vokt plest .grizo visokiu vagiu gaus lukiskiu vartus pravert vel
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų