Generalinis prokuroras Briuselyje aiškinsis dėl Rolando Pakso

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis ketina vykti į Europos Parlamento (EP) Teisės reikalų komiteto posėdį paaiškinti, kodėl prašo panaikinti buvusio „tvarkiečių“ lyderio Rolando Pakso teisinę neliečiamybę galimos korupcijos byloje.

Kaip pranešė Generalinė prokuratūra (GP), vasario 20 dieną gavęs EP komiteto kvietimą „pasidalinti nuomonėmis apie šią bylą“ generalinis prokuroras dalyvaus jo posėdyje, kai tik bus suderinta data. Pranešme prokuratūra taip pat cituoja kvietimą, kad šis „pasidalijimas nuomonėmis yra visiškai savanoriškas, jis vyktų už uždarų durų laikantis griežčiausio konfidencialumo“.

Lietuvos prokurorai į Europos Parlamentą dėl R.Pakso neliečiamybės panaikinimo kreipėsi pernai pavasarį. Teisėsauga įtaria, kad „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovas Gedvydas Vainauskas sutarė su R.Paksu, jog šis už beveik 10 tūkst. eurų vertės kyšį paveiks statybų inspektorius, kad šie leistų naudoti naują „Norfos“ parduotuvę Prienuose.

Prašymą nagrinėjantis EP komitetas nusprendė pakviesti generalinį prokurorą paaiškinti faktus apie vykdomą tyrimą. Europos Parlamento atstovas Lietuvoje Robertas Pogorelis BNS yra sakęs, kad toks kvietimas yra labai neįprastas šios institucijos praktikoje.

REKLAMA

Tiek R.Paksas, tiek G.Vainauskas savo kaltę neigia ir bylą vadina politizuota. R.Paksas iš „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininko pareigų atsistatydino spalio mėnesį po Seimo rinkimų pirmojo turo.

Politikas nuo 2004 metų, kai per apkaltą buvo pašalintas iš prezidento pareigų, negali dalyvauti Seimo rinkimuose, bet dukart buvo išrinktas į EP.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų