• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Didžiausia užuojauta Japonijos žmonėms, nukentėjusiems nuo cunamio ir žemės drebėjimų“, - skelbia bonsailithuania.com tinklapis. „Tai, kas įvyko Japonijoje – tikrai sukrečiantis dalykas“, - sako tinklapio kūrėjas, tarptautinių bonsai parodų dalyvis ir organizatorius, alytiškis Kęstutis Ptakauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Kovo 11-ąją stiprus, apie 9 balų, žemės drebėjimas ir jo sukeltas cunamis šiaurės rytų Japonijoje palietė tūkstančius žmonių – pasiglemžė gyvybes ar sužeidė, paliko be namų ar kito turto. Kaip skelbia „Reuters“ ir kitos pasaulio naujienų agentūros, gamtos stichija palietė beveik 10 šalių, tačiau labiausia siautė Japonijoje.

REKLAMA

Kaip „Alytaus gidui“ sakė K. Ptakauskas, kol kas jam pavyko susisiekti su vieninteliu lietuviu – iš Druskininkų kilusiu vertėju, Waseda universiteto doktorantu Andriumi Geležausku. Parodos talkininkas Japonijoje, gyvenantis kiek toliau nuo Tokijo, atsiliepė „Skype“ ryšiu. Pasak Kęstučio Ptakausko, mėginimai su lietuviais ir japonais susisiekti telefonu buvo nesėkmingi.

REKLAMA
REKLAMA

Kęstutis, reikšdamas užuojautą japonams, tikisi, kad pasaulio istorijoje viena didžiausių stichijų nepakenkė po trijų mėnesių Lietuvoje rengiamos parodos dalyviams, jų eksponatams.

Alytiškio bonsai specialisto teigimu, arčiausia epicentro buvo šiųmečio festivalio viešnios – džiazo vokalistės Keiko Borjeson – tėviškė. 300 km nuo sostinės Tokijo šiauriau esančiame Sendai mieste, kuriame gyvena apie milijoną žmonių, šėlo daugiau nei 10 metrų aukščio cunamis. Daugiausia sugriovimų - 240 km į šiaurę nuo sostinės esančioje Fukushimoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

K. Ptakauskas sako parašęs elektroninius laiškus visiems pažįstamiems, kolegoms Japonijoje. Nelaimei Japonijoje abejingas neliko ir alytiškis, dziudo treneris Zenonas Vencevičius. „Alyčio“ klubas, ne pirmus metus bendradarbiaujantis su tekančios saulės šalies tatamių meistrais, į Japoniją išsiuntė užuojautą.

REKLAMA

Z. Vencevičius vylėsi, kad žemės drebėjimas ir cunamis neturės įtakos šalia Alytaus rengiamai tarptautinei dziudo stovyklai, į kurią šiemet turėtų atvykti Yoshiyuki Suzuki bei kiti japonų treneriai, tačiau ir pirmą kartą – visa japonų sportininkų delegacija. „Mus guodžia tai, kad didžioji dalis mūsų kolegų gyvena ne Tokijo, o Osakos regione“, - sakė treneris.

REKLAMA

Tikras dėl ateities planų nebuvo „Alytaus" krepšinio komandos atstovas Nerijus Varnelis. Anot jo, Alytaus arenoje numatomų „Alytaus“ ir Japonijos studentų rinktinės rungtynių data bus patikslinta artimiausiu metu.

Beje, alytiškiai, norėdami solidarizuotis su Japonija, turi puikią ir visiškai nemokamą galimybę tai padaryti dabar – aplankyti kovo 12-13 dienomis Alytaus „Dainavos“ kino teatre vyksiantį japoniškų filmų festivalį.

„Jeigu japonų planai nepasikeitė – sekmadienį „Dainavos“ kine turėtume sulaukti ir Japonijos ambasados atstovų“ , - tvirtino Alytaus kino vadovas Kęstutis Repečka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų