Tad žmonės raginami jau dabar pratinti paukščius prie maisto, kuris, pasak gamtos žinovų, turėtų būti ne nuo mūsų stalo: paukščiams tiks tik tai kas nesūdyta ir biru. Tiesa, specialistai sako, kad vienus paukščius reikia lesinti, o štai kitus – priešingai, nustoti lepinti maistu, nes pavyzdžiui antims papildomas maitinimas gali baigtis mirtimi. Kodėl?
”Iškritus sniegui ir ypatingai pasižiūrėjus į tuos paukštelius tokius, linksmus plonom kojytėm, ir suvirpa tas žmogiškasis tikriausiai jausmelis, kad kaip jiems nešalta tokiomis kojytėmis.
Nes mes tai esam sužvarbę, ir bėgam iš patalpos į patalpą, o jie sau linksmai čirškia, ir dar taip gražiai pasipuošę tokiomis gražiomis plunksnomis ir spalvomis“, - sakė Jolanta Radžiūnienė, parkų direktorė.
Gamtininkai sako, kad štai taip lesinti paukščius turim jau dabar, nelaukdami didesnių šalčių ar pūgų. Nes ne tiek oras sparnuočiams svarbus, kiek dienos ilgumas. O dabar kaip tik pačios trumpiausios ir tamsiausios dienos. Tad paukščiams svarbu suspėt rast maisto.
Kuo maitinti paukščius, kaip sako gamtininkas žino visi – batonas, duona, skaldytos kruopos. Tarkuotos morkos ar burokėliai. Tinka viskas kas nesūdyta. Ir būtinai lašinukai ar dar geriau su riebalais sumaišytos smulkios kruopos. Netinka tai kuo maitinasi žmogus – maisto atliekos turėtų keliauti į konteinerius, bet tikrai ne sparnuočiams, kaip pabrėžia žinovai. O į mūsų lesyklas atskrenda apie dvidešimt rūšių paukščių. Vien zylių – keturis, penkios rūšys.
O kur dar genys, pūkutis, kėkštas, strazdai. Visais jais reikėtų pasirūpinti. Ir jeigu jau pradėjom, kaip sako gamtininkai – nutraukti lesinimo negalima nei per šventes, nei laisvadieniais. Paukščiams tai pražūtinga. Tiesa, pražūtingas gali būti ir maitinimas. Ir tuoj gamtininkas paaiškina, kai kuriems sparnuočiams darome meškos paslaugą juos žiemą globodami: vasarą lepinę antis ar gulbes, dabar turim liautis tai darę.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: