• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Gediminas Kirkilas būsimą centro-dešinės Vyriausybę ragina nekeisti kadenciją baigiančios kairiosios Vyriausybės parašyto scenarijaus dėl Ignalinos jėgainės likimo ir toliau ieškoti argumentų kaip Lietuvai nevykdyti ES stojimo sutartyje numatytų įsipareigojimų.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes kol kas laikomės tos pozicijos ir jos turėtų laikytis kita Vyriausybė, kad mes galime uždaryti Ignalinos atominę elektrinę tik tuo atveju, jeigu yra kokia nors reali apsirūpinimo alternatyva“, - ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą pareiškė premjeras.

REKLAMA

G.Kirkilas dar mato argumentų Lietuvai ir toliau derėtis su Europos Sąjunga dėl elektrinės stabdymo modifikavimo.

Premjeras siūlo kaip gelbėjimosi šiaudo griebtis ir argumento, kad atliekų laidojimo vietų įrengimo darbai vėluoja ne dėl Lietuvos kaltės, o dėl užsienio kompanijų, kurios laimėjo konkursus, bet vėluoja su įrengimais.

REKLAMA
REKLAMA

„Uždaryti ją (Ignalinos jėgainė - BNS) teks, tik klausimas - kada. Ir mums tos pozicijos reikia laikytis“, - parlamentarams kalbėjo G.Kirkilas, tebetvirtinantis, kad Lietuvos siekis šiek tiek pratęsti Ignalinos jėgainės veiklą dar nežlugo: „Nemanau, kad tas darbas jau baigėsi fiasko“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes tikėjomės, kad kažkoks sprendimas jau galėtų būti priimtas dar šiais metais, tačiau šito kol kas nepavyko padaryti“, - apgailestavo premjeras.

Jis informavo, kad su Europos Komisija yra derinamas veiksmų planas - iki gruodžio 10-osios turi parengtas „Baltijos jungčių planas“, kuriame turėtų būti atsakymas į svarbiausią Lietuvai klausimą - „kuo bus pakeistas galimas jėgainės uždarymas bent 2010-2012 metais, kol neturėsime elektros jungties su Švedija“.

REKLAMA

G.Kirkilas viliasi, kad kartu su planu gali net būti paskirtas šio plano koordinatorius.

Lietuva stojimo į ES sutartyje įsipareigojo iki 2009-ųjų pabaigos visiškai uždaryti Ignalinos atominę elektrinę. Tačiau Vyriausybė skelbė besitikinti susitarti su Europos Komisija dėl vėlesnio jėgainės uždarymo.

REKLAMA

Tačiau ši viltis žlugo po spalio 12-osios neįvykusio konsultacinio referendumo dėl elektrinės darbo pratęsimo ir Briuselyje pakartotos EK vadovybės pozicijos, jog pratęsti elektrinės darbą iki 2012 metų neįmanoma.

Iki 2016-2018 metų Lietuvoje tikimasi pastatyti pirmąjį naujos atominės elektrinės reaktorių, o 2015-2016 metais - nutiesti elektros tiltus į Lenkiją ir Švediją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų