• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos žiniasklaida yra viena laisviausių tarp Rytų Europos ir posovietinių šalių ir pagal laisvumo kriterijus lenkia netgi kai kurių senbuvių Europos Sąjungos šalių "plunksnos brolius".

REKLAMA
REKLAMA

Tai rodo tyrimas "Spaudos laisvė 2007", kurį paskelbė JAV nepriklausoma nevyriausybinė organizacija "Freedom House", skatinanti laisvės plėtrą pasaulyje.

REKLAMA

Anot tyrimo, pagal žiniasklaidos laisvumą Vidurio ir Rytų Europos bei buvusiose Sovietų Sąjungos šalyse Lietuva drauge su Čekija šiemet dalijasi antrąją ir trečiąją pozicijas (abiejų šalių reitingas 18), po Estijos, kurios reitingas - 16. Kaimynė Latvija, kurios reitingas 19, užima ketvirtąją poziciją.

REKLAMA
REKLAMA

Minėtosios šalys, kartu su Slovakija (vieta - 5, reitingas 20), Vengrija (6, 21), Slovėnija (6, 21), Lenkija (8, 22) patenka tarp valstybių, kur žiniasklaida laisva, tuo tarpu naujosiose ES narėse Bulgarijoje (9, 34) ir Rumunijoje (13, 42) žiniasklaida tik "iš dalies laisva", rodo "Freedom House" tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasaulinėje reitingų lentelėje Lietuva ir Čekija dalijasi 29 ir 30 pozicijas, Estija užima 16 vietą, Latvija - 31.

Lietuva pagal žiniasklaidos laisvę lenkia ES senbuvę Didžiąją Britaniją (vieta 32, reitingas - 19), Austriją (vieta 40, reitingas - 21), Prancūziją (vieta 42, reitingas - 21), Ispaniją (48, 22), Graikiją (54, 25), Italiją (64, 29), kurios taip pat priskirtos šalių, kur spauda laisva, kategorijai.

REKLAMA

Tyrimo duomenimis, laisviausia spauda Suomijoje ir Islandijoje (abiejų reitingas 9), o nelaisviausia - Turkmėnijoje (96) ir Šiaurės Korėjoje (97). Šios šalys sąraše užima paskutines 194 ir 195 vietas.

Žurnalistų persekiojimu pagarsėjusios Lietuvos kaimynės Rusija (reitingas 75) ir Baltarusija (89) priskirtos šalių, kur žiniasklaida nelaisva, kategorijai ir užima atitinkamai 75 ir 186 vietas.

Spaudos laisvės reitingai skaičiuoti atsižvelgiant į 23 metodologinius klausimus, suskirstytus pagal tris kriterijus - teisinę, politinę ir ekonominę žiniasklaidos aplinką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų