FNTT įvykdžius kratas, prabilo ir Rinkevičius: „Gal čia susiję su politika, sunku pasakyti“

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba toliau purto žinomus šalies žmones. Dabar ji nusitaikė į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nario, buvusio parlamentaro Viktoro Rinkevičiaus šeimos verslą Biržuose. Tiriamas galimas sukčiavimas stambiu mastu ir dokumentų klastojimas.

Valstietis Viktoras Rinkevičius šiuo metu Seime nesidarbuoja, tačiau tautos atstovu buvo išrinktas net 3 kartus. Ir nors priesaiką valstybei kartojo ne kartą, dabar teisėsauga įtaria, kad Biržuose nekilnojamojo turto nuoma užsiimanti bendrovė „Žydruva“, kurios akcininkas yra Rinkevičius, galėjo užsiimti sukčiavimu stambiu mastu ir dokumentų klastojimu.

„Nežinau, nu kažkokie, kiek aš suprantu, gauti skundai, kad galimai čia mes gal elgiamės neskaidriai, ar kažką, nežinau tiksliai, nieko negaliu pasakyti. Ir dabar tiria, noriu labai, kad ištirtų, nesijaučiu jokio nusikaltimo padaręs ir kažką neleistino daręs. Gal čia susiję su politika, žinot, sunku pasakyti“, – komentuoja V. Rinkevičius

FNTT tyrimo kol kas nekomentuoja, daugiau informacijos žada pateikti pirmadienį. Įmonei vadovauja „valstiečio“ žmona, o jis pats

Nors ir bendravo su pareigūnais, sako, kad nebuvo nei sulaikytas, nei apklaustas. Bet nusprendė sustabdyti narystę partijoje.

„Su pavaduotoja kalbėjau ir sakiau, kad sustabdysiu narystę, neseniai kalbėjom, kad nebūtų kažkokių šešėlių niekam, kol ištirs, sustabdysiu narystę“, – sako V. Rinkevičius

„Žinant, kad mūsų partijos nariams kaltinimai metami retai, o ir tie paprastai nepasitvirtina, tikiu, kad ir šis atvejis gali būti toks pats“, – įsitikinęs valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis

Šiomis savaitėmis teisėsaugos operacijos skamba gana garsiai. Praėjusią savaitę FNTT atliko kratas Vaisingumo klinikoje, kuriai vadovauja prezidento Algirdo Mykolo Brazausko žentas Algirdas Usonis. Buvo atlikta apie 50 kratų, sulaikyti 9 asmenys, rasta apie pusė milijono eurų grynaisiais. Įtariama, kad klinika slėpė gautas pajamas ir taip galėjo neapskaityti bent milijono eurų.

REKLAMA

Šią savaitę teisėsauga nusitaikė ir į vieną turtingiausių šalies verslininkų, Kauno termofikacinės elektrinės savininką Rimandą Stonį. Pareigūnai įtaria, kad sukčiaujant valstybei galėjo būti padaryta didesnė nei milijono eurų žala.

Savo ruožtu Specialiųjų tyrimų tarnyba šią savaitę papurtė šalies gydymo įstaigas. Įtariama, kad kai kurie viešieji pirkimai buvo neskaidrūs, iš anksto susitariama su verslininkais, o šie ligoninių vadovams atsiskaitydavo kyšiais. Tyrime figūruoja daugiau nei 100 nusikalstamų veikų, susijusių su korupcija dešimtyje gydymo įstaigų. Įtarimai pateikti 6 ligoninių vadovams.


Rašyti komentarą...
o
o TAI
2021-03-06 23:51:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Masiulio byla vilkinama iki senaties ? Independent afera 5 vandenį ? Kai dingsta milijonai ir milijardai - kaltų nėra, triukšmas tik dėl tūkstančių
Atsakyti
0

?
???
2021-03-06 22:04:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va kiek medžiagos! O kiek dar nepaviešinta? Gryni pinigai vyriausybės biudžetui... Baisu, kas darosi... Policija, dirbkite žmonių labui...Sekmės!
Atsakyti
0

G
Gobšumas
2021-03-07 09:05:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokingai atrodo,slepia mokesčius bet visiems tokiems politika kalta.Gal pasižiūri į savo buhalteriją ir politika išgaruos.Prisikrovę pilnus maišus ir dar mažai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų