• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisijos narė Dalia Grybauskaitė iš esmės teigiamai vertina centro dešinės koalicijos rengiamą antikrizinių priemonių planą, tačiau perspėja, kad jam įgyvendinti prireiks politinės drąsos ir atsakomybės.

REKLAMA
REKLAMA

„Vienas iš pagrindinių naujosios vyriausybės uždavinių bus atkurti pasitikėjimą, kurį Lietuva, kaip valstybė, paskutiniuoju metu prarado. Tam reikės įgyvendinti drąsų priemonių paketą ir daryti tai greitai. Ir tai gali būti skausminga“, – BNS penktadienį sakė D. Grybauskaitė.

REKLAMA

Ji penktadienį Vilniuje, Europos Komisijos atstovybėje susitiko su realiausiu kandidatu į naujosios vyriausybės vadovo, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Andriumi Kubiliumi.

„Į Vilnių atvykau A. Kubiliaus prašymu. Kaip ir buvau žadėjusi, esu pasirengusi atvykti diskusijoms ir konsultacijoms, kai to reikės“, – sakė D. Grybauskaitė, kartu paneigdama pranešimus, neva tai buvęs slaptas susitikimas.

REKLAMA
REKLAMA

ES komisarė teigė, kad susitikime „labai detaliai“ buvo aptartas šiuo metu besiformuojančios centro dešinės koalicijos rengiamas antikrizinių priemonių planas, kuris pasak jos turi išspręsti didelio biudžeto deficito problemą ir kartu skatinti verslą, kad jis padėtų išvengti staigaus ekonomikos nuosmukio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Priemonių siūloma daug ir jos iš esmės yra teisingos, tačiau tai negali būti pavienės priemonės, turi būti sistema. Kartu turi būti apsaugoti labiausiai pažeidžiami gyventojų sluoksniai“, – sakė D. Grybauskaitė.

„Kol kas rengiamas planas atrodo tikrai neblogai, tačiau jam įgyvendinti reikės politinės drąsos, ekspertinio pragmatizmo ir didelės politinės atsakomybės“, – pabrėžė ES komisarė, kuriai prieš keletą metų teko eiti finansų ministrės pareigas Algirdo Brazausko vadovaujamoje vyriausybėje.

REKLAMA

Besiformujanti centro dešinės koalicija dar nėra viešai paskelbusi, kokių priemonių ji ketina imtis siekdama išvengti galimos finansinės krizės, tačiau A. Kubilius penktadienį nurodė kai kuriuos galimus naujosios koalicijos žingsnius.

Pasak jo, svarstoma galimybė suvienodinti gyventojų pajamų, pelno ir pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifus, kaip tai padarė Slovakija, taikanti šiems mokesčiams vienodą 19 proc. tarifą.

REKLAMA

Taip pat ketinama naikinti visas šiuo metu galiojančias PVM lengvatas, išskyrus lengvatą šildymui, kurios planuojama atsisakyti nuo kito šildymo sezono.

Taip pat užsimenama apie valstybės tarnautojų skaičiaus mažinimą maždaug 10 proc., kai kurių socialinių išmokų atsisakymą.

Naujoji vyriausybė, kurią ketina formuoti Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų ir centro sąjunga, Liberalų sąjūdis ir Tautos prisikėlimo partijos galėtų pradėti dirbti maždaug lapkričio pabaigoje, po to, kai prezidentas patvirtins kabineto sudėtį, o Seimas pritars Vyriausybės programai.

Naujai išrinktas Seimas pirmojo posėdžio susirinks lapkričio 17 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų