REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisijos (EK) narys Vladimiras Špidla, atsakingas už užimtumą, socialinius reikalus ir lygias galimybes, siūlo ne stabdyti emigraciją, o pasinaudoti migracijos teikiamais privalumais, t. y. skatinti cirkuliacinę emigraciją, kai žmonės, kelerius metus dirbę užsienyje, grįžta su naujomis idėjomis ir patirtimis atgal į savo gimtąją šalį.

REKLAMA
REKLAMA

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje ketvirtadienį lankęsis eurokomisaras pabrėžė, kad kovoti su emigracija, ypač krizės metais, yra itin sudėtingas uždavinys, juo labiau kad laisvas asmenų judėjimas yra viena iš pamatinių ES piliečių teisių.

REKLAMA

Eurokomisaras pritaria, kad Lietuvos Vyriausybės vykdoma politika įveikiant globalinės ekonominės krizės sukeltas pasekmes užimtumo bei socialinės apsaugos sritims yra tinkama, o pasirinktas įveikimo kelias yra teisingas.

Išklausęs socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko susirūpinimą dėl ypač tarp jaunimo išaugusio nedarbo, skatinančio emigraciją, EK narys atkreipė dėmesį: "Lietuva nėra gausi gamtinių išteklių, didžiausias jos turtas - žmogiškieji ištekliai. Žmonės yra Lietuvos nafta, todėl būtinos efektyvios investicijos į juos".

REKLAMA
REKLAMA

Viceministrė Audra Mikalauskaitė pokalbyje su eurokomisaru pažymėjo, kad EK skiriamos lėšos per Europos socialinį fondą (ESF) yra panaudojamos gana produktyviai, tačiau trumpesni paraiškų atrankos ir vertinimo terminai leistų greičiau pasiekti norimą ir matomą efektą, ypač kai kalbama apie esamų darbo vietų išsaugojimą ar naujų užimtumo galimybių didinimą.

Pasak viceministrės Audronės Morkūnienės, krizė išryškino socialinio draudimo problemas, kurias norint įveikti bus siekiama ilgalaikių sprendimų. Dalydamasis savo patirtimi, eurokomisaras siūlė vykdant socialinio draudimo sistemos reformas siekti ilgalaikių tikslų.

"Yra daug gerų patirčių socialinio draudimo srityje, ir reikia jomis naudotis, tačiau nėra pensijų sistemos, kuri neturėtų trūkumų. Deja, žmonės dažnai nesupranta politikų sprendimų ir jų nepalaiko, ypač, jei tai nepopuliarūs, tačiau būtini sprendimai", - teigė V. Špidla.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų