Jūriniam ereliui Kauno Leono Kriaučeliūno veterinarijos klinikoje buvo atlikta pirmoji šalyje donoro plunksnų persodinimo operacija, rašo dienraštis "Lietuvos rytas".
Po 2 valandas trukusios operacijos erelis buvo paleistas Kauno marių regioniniame parke ties Girionimis.
"Sekundę padvejojęs, paukštis atsispyrė nuo žemės ir galingais mostais nuskrido virš marių, - džiaugėsi operaciją kartu su ornitologu Sauliumi Rumbučiu atlikęs jaunas veterinaras Julius Morkūnas. - Apie pusę kilometro stebėjome jo skrydį, kol erelis dingo už miškų".
Spalio pabaigoje išsekęs, su nukirstomis sparno plunksnomis erelis buvo rastas Nemuno pakrantėje netoli Kauno hidroelektrinės.
Manoma, jog paukštis atsitrenkė į elektros laidus. Styrojo tik plunksnų šakninė dalis, vadinama spygliais. Į juos ir buvo implantuotos kito jūrinio erelio plunksnos.
J.Morkūnas patikino, kad operacija pavyko labai gerai. Donoro plunksnoms pritvirtinti buvo panaudoti specialūs vandeniui atsparūs klijai, garantuojantys rekonstruoto sparno tvirtumą ir ilgaamžiškumą.
Operacija atlikta nenaudojant narkozės, nes nukirstų plunksnų rekonstrukcija nėra skausminga.
Jūrinio erelio gelbėjimo akciją globojo Lietuvos gyvūnų globos draugija ir erelių apsaugą vykdantis Gamtosaugos projektų vystymo fondas.
Užsienyje plunksnų transplantacija atliekama sužalotiems balandžiams, papūgoms, ereliams, kitiems paukščiams.
Lietuvos veterinarijos praktikoje transplantavimas - dar nauja sritis. J.Morkūnas pasakojo, kad dažniausiai tenka perpilti kraują apsinuodijusiems ar babezioze nuo erkių užsikrėtusiems šunims, rečiau - katėms.