• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naktį iš sausio 15 į 16–ąją Vilniuje, šalia Nemenčinės plento rastas 1997 m. gimusios mergaitės lavonas. Sulaikytas nužudymu įtariamas paauglys. Jis taip pat yra moksleivis.

REKLAMA
REKLAMA

Į Vilnių alytiškė atvažiavo pirmajam pasimatymui. Paaugliai susipažino ir susirašinėjo „Facebook“ socialiniame tinklalapyje.

REKLAMA

(Papildyta 16. 50) Pranešama, jog ekspertai jau nustatė, kad mergaitė buvo pasmaugta. Toliau tiriama, ar ji nebuvo išžaginta.

Sulaikytasis paauglys prisipažino pasmaugęs mergaitę, tačiau motyvai lieka neaiškūs.

Belieka labai apgailestauti, kad mergina nepabūgo vykti į labai atokią sostinės vietą, kartu su nepažįstamu, – bendraujant internetu neįmanoma visapusiškai pažinti žmogaus, nes netenkama neverbalinės komunikacijos galimybių ir intensyvaus tekstinio komunikavimo metu įmanoma sukurti bet kokį įvaizdį, nuslėpti tikruosius jausmus ir motyvus, – teigė pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus apskrities policijos įstaiga jau yra įspėjusi – bendravimas virtualioje erdvėje su nepažįstamais asmenimis visada yra pavojingas.

Pareigūnai siūlo atidžiai bendrauti internetu ir pateikia keletą įspėjimų dėl pavojų virtualioje erdvėje:

Iš Jūsų gali būti prašoma neoficialios materialinės paramos, bandoma apgaule išvilioti, prievartauti ar kitaip neteisėtai užvaldyti turtą, galimi seksualiniai nusikaltimai ir kt. Keletas bendrų patarimų kaip apsisaugoti nuo galimų bandymų prieš jus nusikalsti, susipažinus su nepažįstamaisiais viešoje erdvėje:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Internetu bendraudami su nepažįstamais, jiems verčiau neatskleiskite savo vardo, pavardės, adreso; jokiu būdu neatskleiskite konfidencialių asmens duomenų (ypač dokumentų, sąskaitų numerių, banko kortelių kodų, slaptažodžių).

Mokykitės ginti teisę privatumą ir supraskite, kad tik Jūs sprendžiate kiek Jūsų asmeninės informacijos gali būti plačiau žinoma kitiems. Įvertinkite tai, kad internete paskelbtą Jūsų atvaizdą pamatys daugybė žmonių.

Nenustebkite, jei Jūsų atvaizdas bus panaudotas ne taip ir ne ten, kur jūs norėjote ar tikėjotės. Su naujais virtualiaisiais „draugais“ realiame gyvenime susitikite apdairiai. Jeigu vis dėl to ryžotės tą padaryti, įsitikinkite, kad susitikimo metu būsite saugūs. Bent jau pirmąjį kartą susitikite viešoje vietoje, pakvieskite į susitikimą daugiau Jums artimų bičiulių. Venkite susitikti su nežinomu asmeniu atokiose vietose. Net jeigu su nenustatytos tapatybės asmeniu internetu bendraujate jau seniai, vis tiek negalite būti tikras, kad Jums negresia joks pavojus. Mažamečiams negalima leisti nekontroliuojamai naudotis internetu. Policija visiškai nesiekia internetinį bendravimą apgaubti baimės ir nepasitikėjimo atmosfera. Tačiau privalu atminti, kad su internetu – sąlygiškai nauju ir sparčiai besivystančiu visuomeniniu reiškiniu yra susijusios didesnės socialinės rizikos, reikalaujančios deramo apdairumo ir atsargumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų