• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konservatoriai siūlys inicijuoti pirmalaikius Seimo rinkimus, jei tai nepavyks – svarstys Ingridos Šimonytės Vyriausybės patraukimą. Ekspertai sako, kad konservatoriams toks sprendimas gali išeiti į naudą, tačiau tai yra didžiausias politinis žaidimas, kokio iki šiol ėmėsi Gabrielius Landsbergis.

Konservatoriai siūlys inicijuoti pirmalaikius Seimo rinkimus, jei tai nepavyks – svarstys Ingridos Šimonytės Vyriausybės patraukimą. Ekspertai sako, kad konservatoriams toks sprendimas gali išeiti į naudą, tačiau tai yra didžiausias politinis žaidimas, kokio iki šiol ėmėsi Gabrielius Landsbergis.

REKLAMA

Buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas mano, kad pirmalaikiai rinkimai – patogesnis kelias patiems konservatoriams.

„Jei jie su visu tuo krūviu, ministrais ant pečių ir našta eis į kitų metų rinkimus, jie ateis išbarstę net tuos likusius pasitikėjimo kreditus. Jeigu dabar yra perkraunama visa sistema, sakoma, kad nebranginam tų postų, tai situacija keičiasi. 

Tos partijos, kurios trynė rankomis, kad konservatorių reitingai yra labai maži, man atrodo, tai dar labai didelis klaustukas, kas čia bus. Tuo labiau, kad jų pačių planuoti ministrai pirmininkai yra po mikroskopu ir nežino ką daryti“, – laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo A. Valinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Komunikacijos ekspertas Arijus Katauskas sako, kad konservatorių žingsnis dėl pirmalaikių rinkimų yra geras, tačiau jis yra va bank.

REKLAMA

„Jeigu būtų nauji Seimo rinkimai ar reikėtų sudaryti naują Vyriausybę, tai nebūtinai tas skandalas nurims. Andrius Tapinas pašnekėjo tik apie kelis žmones, mes tikriausiai turime kelis tūkstančius žmonių. <...> Tai yra aukščiausias žaidimas, kokį turėjo Gabrielius Landsbergis“, – komentavo A. Katauskas.

Klaipėdos universiteto politologė Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili pritaria, kad konservatoriai eina va bank.

„Iki šiol nebuvo imtasi jokių veiksmų, jokių priemonių, patys save įsivarė į kampą. Dabar jau nebėra kito kelio, tik imtis radikalių žingsnių.

REKLAMA
REKLAMA

<...> Jeigu dėliojame tarp to, kad atsistatydina visa Vyriausybė ir formuojama nauja Vyriausybė, ir pirmalaikių Seimo rinkimų, tai pirmalaikiai Seimo rinkimai šiai akimirkai yra didesnis gėris valdančiajai daugumai arba konkrečiai konservatoriams, nei naujos Vyriausybės formavimas.

Todėl, kad iki kitų metų vyksiančių rinkimų galimos įvairios perturbacijos. O šiandien išeitume į finišo tiesiąją visi vienodai nepasiruošę tokiam netikėtam radikaliam žingsniui. Dėl galimo laimėtojo – didelis klausimas, ar tikrai opozicija būtų didelis laimėtojas rinkimuose“, – samprotavo politologė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Plačiau apie Vyriausybės krizę ir galimus pirmalaikius rinkimus – pilnoje „Dienos pjūvio“ laidoje, kurią rasite teksto viršuje.

TS-LKD prezidiumas siūlo inicijuoti pirmalaikius Seimo rinkimus

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas siūlo inicijuoti Seimo pirmalaikių rinkimų paskelbimą.

Jei ši iniciatyva nesulauktų palaikymo, siūloma svarstyti klausimą dėl Ingridos Šimonytės Vyriausybės atsistatydinimo.

REKLAMA

Toks siūlymas penktadienį priimtas siekiant spręsti dėl savivaldos politikų neskaidriai naudojamų lėšų besiformuojančią politinę krizę, BNS informavo partijos atstovai.

Taip pat konservatorių frakcijai Seime rekomenduota pateikti ir artimiausiu įmanomu metu siekti priimti savivaldybių tarybų veiklos išlaidų reglamentavimo pokyčius, kurie įvestų bendrą skaidrumo ir atskaitomybės standartą visose Lietuvos savivaldybėse.

Pirmalaikiai parlamento rinkimai skelbiami, jeigu sprendimą dėl to priima trys penktadaliai visų Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 85. 

REKLAMA

TS-LKD prezidiumas penktadienį sukviestas po to, kai švietimo, mokslo ir sporto ministrė konservatorė Jurgita Šiugždinienė premjerei įteikė atsistatydinimo pareiškimą, visuomenėje kilus abejonėms dėl 2019–2020 metais jos, kaip Kauno miesto savivaldybės tarybos narės, panaudotų 13,8 tūkst. eurų skaidrumo.

Premjerė dar nėra atsakiusi, ar tenkins šį pareiškimą. Iki šiol Vyriausybės vadovė keliskart pakartojo pasitikinti ministre.

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį savo ruožtu paragino trauktis iš pareigų tris ministrus – be švietimo ministrės, dar kultūros ir finansų ministrus, nes jie taip pat būdami Kauno tarybos nariai naudojo lėšas, kurių dabar negali pagrįsti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kauno miesto savivaldybės tarybos reglamentas nereikalauja iš politikų pateikti čekius, kam konkrečiai jie išleido avansu skiriamas išmokas.

Konservatorių lyderis G. Landsbergis penktadienį pareiškė, jog visuomenėje keliamų skaidrumo standartų neatitinka dauguma politikų.

Jo teigimu, pirmalaikių Seimo rinkimų ir Vyriausybės atsistatydinimo klausimas bus svarstomas ir su koalicijos partneriais.

Armonaitė: Laisvės partija atvira visoms alternatyvoms, tarp jų pirmalaikiams rinkimams

Laisvės partija yra atvira visoms alternatyvoms, tarp jų ir pirmalaikiams rinkimams, sako jos pirmininkė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

REKLAMA

„Mes esam atviri visoms alternatyvoms, tame tarpe ir pirmalaikiams rinkimams, aišku, partijoje dar kalbėsimės, bet apskritai esame atviri“, – BNS penktadienį sakė A. Armonaitė.

Seimo pirmininkė: Jei reikia perkrovimo, tą reikia daryti praėjus NATO susitikimui 

Seimo pirmininkė, Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen koalicijos partnerių konservatorių siūlymą dėl pirmalaikių rinkimų vadina „paremtu emocijomis“, o, jei bus nuspręsta imtis perkrauti politinę sistemą, tą ragina daryti po liepą Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo.

REKLAMA

„Jei reikia perkrovimo, mano siūlymas tą daryti praėjus NATO summitui Vilniuje. Praeis NATO summitas, šaukiame neeilinę sesiją ir jame spręsime ir dėl pirmalaikių rinkimų, ir dėl Vyriausybės pasitikrinimo Seime. Šių metų politinis svarbiausias įvykis, ir ne tik Lietuvai, yra NATO summitas, o ne savivaldybių tarybų narių čekių istorijos“, – BNS penktadienį sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji taip pat pabrėžė, kad konservatorių siūlymas nebuvo aptartas koalicijos viduje, tad visų pirma dėl jo spręs Liberalų sąjūdžio valdyba, taip pat klausimą svarstys partneriai.

Seimo pirmininkė taip pat teigė, kad toks pasiūlymas „šiek tiek paremtas emocijomis“.

tv3.lt

Reikia inicijuoti del pripazinimo, kad konservatoriu partija yra antiliaudine ir vykdo nusikalstama veikla pries lietuva bei lietuvos zmones ir ja likviduoti kaip nusikalstama organizacija bei esamus bei buvusius vadovus patraukti baudziamojon atsakomyben
Patys pasiūlys, ir patys balsuos prieš. Turint daugumą gali daryti ką nori. Srutų baloje jie moka bangas kelti.
Čia yra ne va bank. Čia eilinis dėjimas į krūmus. Vietoj to kad pripažinti klaidas ir pažadėti sutvarkyti netvarką su pinigų grobstymu jie šantažuoja tautą. Linkiu šiai arogantiškai partijai visiems laikams nueiti į paraštes.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų