• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisijos (EK) nurodymu nuo rugsėjo 1-osios į rinką draudžiama tiekti 100 vatų ir galingesnes kaitinamąsias lempas. Šio tipo lemputės iki 2016 m. pamažu iš rinkos apskritai bus išstumtos.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ar iš tiesų sumažės namų ūkio išlaidos? Ar neturi trūkumų ir taupiosios elektros lemputės? Kaitinamųjų lempučių, kurių išradėju laikomas Tomas Edisonas, pamažu atsisakoma kovojant su klimato kaita ir siekiant mažinti elektros energijos vartojimą. Mat jos išeikvoja daug energijos ir tik apie 5 proc. jos virsta šviesa. Tvirtinama, kad atsisakyti kaitinamųjų lempučių naudinga ir gyventojams.

REKLAMA

Iki 2020 m. planuojama sutaupyti tiek energijos, kiek jos kasmet reikia 11 mln. namų ūkių, o kiekviena šeima per metus turėtų sutaupyti iki 50 eurų mokesčių už elektros energiją (nelygu namų ūkio dydis ir kokios alternatyvios lemputės pasirinktos). Kiekvienais metais turėtų būti sutaupoma apie 5 mlrd. eurų, jie grįžtų į ES ekonomiką. Tokius duomenis pateikia Europos energetikos komisaras Andris Piebalgas.

REKLAMA
REKLAMA

„Įvertinta, kad Europos Sąjungos mastu iki 2020 m. bus sutaupyta maždaug 39 TWh elektros energijos, palyginti su numatomu energijos kiekiu, kuris tais metais būtų suvartotas, jeigu nebūtų įgyvendinta jokia ekologinio projektavimo priemonė. Lietuvoje pernai buvo suvartotos 9 TWh elektros energijos. Taigi sutaupyta būtų bemaž tiek, kiek Lietuva elektros suvartoja per 4 metus“, – lygino VĮ Energetikos agentūros Energijos efektyvumo ir taupymo skyriaus vedėja Lina Užšilaitytė.

Tvirtinama, kad svarbiausias šios priemonės tikslas – sumažinti šiltnamio efektą. Iki 2020 m. ES numato šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją sumažinti 20 proc. – iki 15 mln. tonų CO2 per metus.

Vida Tavorienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų