REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo šeštadienio, kovo 12 d., kai Fukušimos atominėje elektrinėje įvyko avarija dėl Japoniją sukrėtusio stipraus žemės drebėjimo, Aplinkos ministerijos Aplinkos apsaugos agentūra (AAA) dirba budėjimo režimu ir nepertraukiamai stebi radiacinio fono lygį Lietuvoje. Nors radiacinės taršos pavojaus mūsų šaliai ir nėra, tačiau, kaip sakė šios agentūros direktorius Raimondas Sakalauskas, siekiant kuo išsamiau informuoti visuomenę, duomenys apie radiacinio fono lygį AAA tinklapyje skelbiami nebe kas valandą, kaip ligi šiol, bet kas dvidešimt minučių.

REKLAMA
REKLAMA

Radiacinio fono lygį AAA nuolat stebi nuo 1994 metų. Jį nepertraukiami matuoja 22 matavimo stotys. Dvylika iš jų yra automatinės ir prijungtos prie bendro Europos Sąjungos stočių tinklo „EURDEP“. Matavimo rezultatai iš automatinių stočių skelbiami AAA tinklapyje (greitoji nuoroda Radiacinio monitoringo ir ankstyvojo perspėjimo sistema: RADIS).

REKLAMA

Jeigu matavimo duomenys pateikti žalios spalvos langelyje, tai reiškia, kad išmatuotos gama dozės galios reikšmės yra gamtinio fono lygio. Jeigu išmatuotas gama dozės galios lygis pasiektų 300 nS/h, automatinės stotys iš karto išsiųstų pavojaus signalus atsakingiems specialistams. Tokiu atveju matavimo duomenys būtų pateikti raudonos spalvos langelyje.

Informacijos apie kitų Europos šalių automatinių radiacijos lygio matavimo stočių duomenis galima rasti čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų