REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pripažįsta, kad omikron verčia galvoti apie galimybių pasą ir šios priemonės turinį. Visgi jis pažymėjo, kad kol kas sunku atsakyti, kada galimybių paso bus atsisakyta.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pripažįsta, kad omikron verčia galvoti apie galimybių pasą ir šios priemonės turinį. Visgi jis pažymėjo, kad kol kas sunku atsakyti, kada galimybių paso bus atsisakyta.

REKLAMA

„Galimybių paso turinys gali būti peržiūrėtas, priklausomai nuo situacijos“, – po Vyriausybės posėdžio trečiadienį spaudos konferencijos metu kalbėjo A. Dulkys.

Pasak jo, priėmus sprendimą atidėti galimybių pasą vaikams, esminė žinutė yra ta, kad laboratorijos, tyrimų centrai koronaviruso testo atsakymus teiktų greitai ir sklandžiai.

„Kadangi auga atvejų skaičius, kitose šalyse jis yra stulbinantis, mes norime būti pasiruošę, kad prioritetas yra simptominiai atvejai. Būtent visus savo testavimo prioritetus persižiūrime, kas nėra prioritetas.

Vaikų atžvilgiu PGR testų gavimas mobiliuose punktuose šiuo metu mums nėra prioritetas. Vaikams veikia daugybė kitų elementų: savikontrolė, testai namams, kaupinių metodai. Yra tų priemonių. Mūsų žvilgsnis į simptominius“, – teigė A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras negalėjo pasakyti, kiek laiko galimybių pasas bus taikomas visoms kitoms gyventojų grupėms.

„Jeigu mes anksčiau pabrėždavome, kad galimybių pasas yra tik viena iš srautų valdymo priemonių ir kad ji yra laikina, tai šiandien galiu pasakyti, kad tikrai esame tame etape, kai diskutuojame, analizuojame, tariamės ir esame ant tos ribos, kada turėsime priimti sprendimus, kiek jis yra iš tikrųjų efektyvus.

REKLAMA

Kaip matote omikron priverčia mus keisti elgesį, nes užsikrėtimai yra galimi ir tų, kurie pasiskiepijo, ir tų, kurie persirgo, ir tų, kurie nepasiskiepijo. O galimybių pasas atsirado tada, kai turėjome atmainas, kur ta atskirtis buvo labai aiški“, – sakė A. Dulkys.

Visgi ministras nenorėjo prognozuoti, kada bus atsisakyta galimybių paso.

„Esant omikronui, žinokite, bijau prognozuoti, apie ką tarsimės rytoj“, – teigė A. Dulkys.

Galimybių pasas vaikams atidedamas iki kovo

Vyriausybė nusprendė atidėti galimybių paso įsigaliojimą vaikams nuo 12 metų. Iki kovo 1 d. galimybių pasas bus reikalingas sulaukusiems 16 metų.

REKLAMA
REKLAMA

„Sparčiai plintant omikrono atmainai koncentruojame savo dėmesį į testavimo algoritmus ir testavimo pajėgumus“, – Vyriausybės posėdžio metu sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Atsižvelgiant į tai, kad ugdymo įstaigose ne visi vaikai testuojami profilaktiškai, jų atliekamų savikontrolės testų kol kas negalima susieti su Galimybių pasui keliamais kriterijais, taip pat nedidelė vaikų dalis 12–15 metų amžiaus grupėje yra pasiskiepijusi, Galimybių pasu kol kas gali naudotis nedidelė vaikų dalis.

Siekiant suteikti daugiau laiko paskiepyti vaikus nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos), siūloma pakeisti Nutarimą ir patikslinti Galimybių paso išdavimo kriterijus vaikams, numatant kad reikalavimas turėti Galimybių pasą kontaktinėse veiklose vaikams taikomas ne nuo 12 metų ir 2 mėnesių, o nuo 16 metų“, – rašoma nutarime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pakeitimas galios iki 2022 m. vasario 28 d., o nuo 2022 m. kovo 1 d. vėl būtų reikalaujama galimybių pasą turėti vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių.

Ministerija nurodo, kad pilnai vakcinuoti yra 33,79 proc. 12–15 m. amžiaus vaikų. 60,8 proc. šios amžiaus grupės vaikų nėra imunizuoti.

Šimonytė: vaikams bus dalinami testai

Portalas tv3.lt primena, kad premjerė Ingrida Šimonytė antradienį teigė, jog Vyriausybė stabdys reikalavimą į įvairias viešas vietas norintiems patekti vaikams iki 16 metų turėti galimybių pasą.

„Reikalavimas taikyti galimybių pasą paaugliams iki 16 metų bus atidėtas“, – žurnalistams Seime antradienį sakė ministrė pirmininkė.

REKLAMA

Premjerės teigimu, plintant itin užkrečiamai omikron atmainai, nėra papildomos infrastruktūros tam, kad reguliariai būtų testuojami vaikai, kurių tėvai nusprendė jų neskiepyti dėl kažkokių įsitikinimų.

„Manau, kad atidėsim kokioms penkioms savaitėms, kurių užtenka pilnai pasiskiepyti“, – teigė ji.

Pasak I. Šimonytės, Vyriausybei svarbu išlaikyti atviras mokyklas, todėl priimtas sprendimas, kad kiekvieną penktadienį į namus vaikams bus išdalinami testai.

„Labai tikimės, kad tėveliai savo vaikus testuos ar vaikai patys testuosis, jei tai yra didesni vaikai, sekmadienio vakarą tam, kad sergantys vaikai ar tie vaikai, kuriems greitasis antigeno testas parodytų, kad jie yra galimai yra užsikrėtę, nekeliautų į mokyklas, neužkrėstų savo bendraklasių ir tokiu būdu vaikų nereikėtų izoliuoti“, – teigė I. Šimonytė.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad premjerė I. Šimonytė teigia, kad netrukus omikron atmaina taps vyraujančia Lietuvoje ir tai reiškia didelį užsikrėtimų atvejų augimą. Vyriausybės vadovė teigė, kad nors apie atmainą žinoma nedaug, tyrimai rodo, kad vakcinos, o ypač sustiprinančioji dozė, apsaugo nuo sunkios ligos eigos ir mirties.

Greitieji Covid-19 testai mokiniams bus dalijami jau šį penktadienį

Siekiant išvengti didelių COVID-19 protrūkių šalies ugdymo įstaigose ir toliau tęsti kontaktinį ugdymą, nuo šiol kiekvieną penktadienį bendrojo ugdymo ir pirminio profesinio mokymo mokiniams penktadieniais bus dalijami savikontrolės testai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Norime mokyklas išlaikyti atviras ir kiek įmanoma saugias. Greitieji antigeno testai padeda identifikuoti sergančiuosius ir užkirsti kelią protrūkiams mokyklose. Savaitgaliais namuose atliekami testai pridės dar vieną saugiklį – pirmadieniais į mokyklas grįš tik sveiki vaikai. Labai raginame tėvus testuoti vaikus ar leisti atlikti testus patiems vaikams, kad virusas kuo mažiau plistų mokyklose. Kartu prašau savivaldybių vadovų pasirūpinti, kad testus vaikai gautų jau šį penktadienį“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Savikontrolės tyrimai ugdymo įstaigose atliekami kas 3-4 dienas, todėl mokiniai testuojasi du kartus per savaitę. Įsigaliojus pakeitimams, mokiniai vieną iš šių testų galės atlikti namuose prieš grįžtant į ugdymą po savaitgalio, antruosius testus bus galima atlikti savaitei įsibėgėjus.

REKLAMA

Testai į namus savaitgaliams taip pat bus dalijami ir kaupinių metodu testuojamiems vaikams. Be to, testai galės būti dalijami ir tiems mokiniams, kurių tėvai dar nėra pasirašę sutikimo testuoti vaikus ugdymo įstaigose. Tikimasi, jog tėvai pasirūpins, kad vaikai atliktų testus. Mokiniams savikontrolės testus rekomenduojama atlikti sekmadienį, prieš grįžimą į ugdymo procesą.

Savikontrolės testai mokiniams į namus jau buvo dalijami prieš rudens ir žiemos atostogas.

Profilaktiškai testuotis kartu su mokiniais, o ne tik tada, kai fiksuojamas ligos atvejis klasėje, bus rekomenduojama ir to pageidaujantiems ugdymo įstaigų darbuotojams.

Testuotis nereikia mokiniams ir mokytojams, kurie COVID-19 liga sirgo mažiau nei prieš 90 dienų ir liga buvo diagnozuota atlikus PGR ar antigeno testą.

REKLAMA

Kaip rodo Lietuvos nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenys, teigiami greitųjų antigeno testų rezultatai dažniausiai patvirtinami ir PGR testų rezultatais. Tai reiškia, kad greitųjų antigeno testų rezultatai yra pakankamai patikimi – teigiami testai retai būna klaidingi.

Pakeitimus reglamentuojantis sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimas bus paskelbtas netrukus (mokyklos bus apie jį informuotos atskirai).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų