Du nauji tyrimai parodė, kad net pasiskiepijus galima susirgti koronavirusu

Jau žinoma, kad vakcinos nuo koronaviruso veikia labai gerai, tačiau ir niekas nemanė, kad jos bus tobulos. Nors „Pfizer“ tyrimų metu buvo nustatyta, kad vakcinos veiksmingumas yra 95 proc., vis tiek išlieka labai maža galimybė, net pilnai pasiskiepijus, užsikrėsti koronavirusu. Jungtinėse Amerikos Valstijose, įsibėgėjus masiniam skiepijimui, atsirado keletas tokių atvejų.

Kaip praneša „Business Insider“, šią savaitę žurnale „New England Journal of Medicine“ buvo publikuoti du redaktoriui skirti laiškai, kuriuose yra aprašomi šie keisti užsikrėtimai po pasiskiepijimo, pastebėti trijose skirtingose ligoninėse.

Vos keturi iš 8 121 pilnai pasiskiepijusių darbuotojų Teksaso universiteto Pietvakarių medicinos centro Dalase užsikrėtė koronavirusu laikotarpyje nuo 2020 m. gruodžio 15 d., iki 2021 m. sausio 28 d.

Kalifornijos universitete San Diege ir Kalifornijos universiteto Davido Geffeno medicinos mokykloje Los Andžele, tik septyni iš 14 990 medicinos darbuotojų susirgo koronavirusu, praėjus dviem ar daugiau savaičių po pasiskiepijimo antrąją „Pfizer/BioNTech“ ar „Moderna“ vakcina.

Šie atvejai neturėtų atgrasyti žmonių nuo skiepijimosi, atvirkščiai, jie tik parodo, kad net pasiskiepiję žmonės, bent jau kol kas, turi toliau saugotis, sakė vieno tyrimo autorius.

„Norime pabrėžti, kad šie duomenys neturėtų skatinti žmonių sakyti: „Eikime pasiskiepyti ir tuomet nebenešiokime kaukių“, – žurnalistei Denise Grady iš „New York Times“ sakė Kalifornijoje atlikto tyrimo vadovė ir infekcinių ligų gydytoja Francesca Torriani.

„Šių priemonių reikėtų laikytis iki tol, kol bus paskiepyta didžioji dalis gyventojų“, – pridūrė ji.

Bet net ir susirgus, pasiskiepijusių žmonių organizmuose viruso kiekis buvo nedidelis.

Susirgus koronavirusu, žmogaus virusinė apkrova – viruso kiekis organizme – nulemia tikimybę, kad jis užkrės kitą asmenį.

Laimei, net kai vakcinos nesugebėjo apsaugoti nuo infekcijos, skiepas padėjo suvaldyti virusinę apkrovą.

REKLAMA

Vasario mėnesį Izraelyje buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo tiriami daugiau nei 1 000 abejomis „Pfizer“ vakcinos dozėmis pasiskiepijusių asmenų, užsikrėtusių koronavirusu.

Nors tyrimas dar nėra patikrintas kitų ekspertų, jo rezultatai parodė, kad tie, kurie susirgo 12–28 dienos po antrosios dozės, turėjo keturis kartus mažiau viruso savo organizme, palyginus su įprastu koronaviruso susirgimo atveju.


Rašyti komentarą...
m
milda
2021-03-28 22:14:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai kam brukti nuoda i organizma jei vel uzsikreciaborusu
Atsakyti
-5

C
Cha
2021-03-29 08:39:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau antraštės tai aukščiausio lygio :D Nesvarbu, kad pats straipsnis sako jog tie susirgę paskiepyti turėjo labai mažai viruso organizme ir prasirgo beveik nejausdami ir buvo žymiai mažiau užkrečiami :D Užtat antraštė puiki antivakseriams ir plokščiažemiams :D
Atsakyti
0

t
to tu Cha
2021-03-29 11:43:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai matosi, kad esi akivaizdus ploksciazemis. Siaip vakcinos apsaugo ir nuo P. Afrikos viruso, tik mazesniu procentu, berods apie 50 %, beja naujoji Johnson & Johnson vakcina parode gan nebloga rezultata butent P. Afrikoje pries naujaja mutacija. Tai, kaip jau pats sakei, kadangi esi ploksciazemis tai ir skaityk toliau ta savo profesoriu Van-den Boša. Ir is kur tokiu buku randasi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų