Lietuvos gyventojai mano, kad didžiausią žalą vaikams daro laisvai prieinami smurtiniai ir pornografiniai vaizdai internete bei galimybė laisvai žaisti smurtinius kompiuterinius žaidimus, rodo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymu atlikto visuomenės nuomonės tyrimas.
Dar ketvirtadalis apklaustųjų nurodė mobiliuoju telefonu vaikų gaunamas grasinančio turinio SMS žinutes ar smurtinio pobūdžio nuotraukas. Taip pat minėtas manipuliacinis bendravimas interneto pokalbių svetainėse.
Kad apsaugotų savo vaikus nuo IT daromos žalos, tėvai ribotų vaikų galimybę be priežiūros naudotis kompiuteriu ir internetu. Be to, respondentai pripažino, kad tėvai turi gerai išmanyti galimus apsaugos būdus ir aiškinti vaikams apie galimas IT grėsmes.
Tėvai pasigedo švietimo per žiniasklaidą bei mokytojų aiškinimų apie IT grėsmes, jų keliamą žalą.
Tėvai taip pat siūlė savo apsaugos būdus: Lietuvos valdžia turėtų skirti daugiau dėmesio, pačios IT kompanijos turėtų jausti didesnę atsakomybę (labiau šviestų vartotojus, pasiūlytų papildomas apsaugos priemones).
Taip pat per TV turėtų būti rodoma daugiau vaikams skirtų laidų, kuriama daugiau vaikams įdomių žaidimų be smurto.
45 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų mano, kad už IT daromą žalą vaikams atsakingiausi turi būti tų vaikų tėvai. Trečdalis suaugusių šalies gyventojų mano, kad už tokią IT daromą žalą labiausiai turėtų būti atsakinga Lietuvos valdžia.
Kad už IT daromą žalą labiausiai atsakingi patys vaikai nurodė 7 proc. respondentų. Tai dažniau už kitus minėjo moksleiviai ir studentai. Labai maža gyventojų dalis mano, kad už tokią daromą žalą vaikams labiausiai turėtų būti atsakingi IT kompanijos ar prekybininkai, prekiaujantys tokia produkcija.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Lietuvos vaikų teisių gynimo organizacija „Gelbėkit vaikus“ ketvirtus metus iš eilės gegužę skelbia akciją „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“.