• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicinės Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai kreipėsi į ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę, kad ši įvertintų aplinkos ministro Simono Gentvilo galimybes toliau eiti pareigas, pirmadienį informavo partija.

Opozicinės Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai kreipėsi į ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę, kad ši įvertintų aplinkos ministro Simono Gentvilo galimybes toliau eiti pareigas, pirmadienį informavo partija.

REKLAMA

Anot frakcijos, pastarosiomis savaitėmis dėl Aplinkos ministerijos priimtų tvarkų gautos kelios neigiamos Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvados, kad minėtos tvarkos palieka vietos šešėliui, yra naudingos siauram interesų ratui. Praėjusią savaitę dėl vienos iš jų Generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą.

Seimo nario, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojo Tomo Tomilino teigimu, premjerė turi įvertinti, ar ją tenkina ministras, kuris kas savaitę gauna pastabų iš STT, kurio veikla sulaukia visuomenininkų ir ekspertų skundų bei Generalinė prokuratūros susidomėjimo. 

„Ministro Simono Gentvilo sprendimas sumažinti miesto želdynų normas iš tiesų yra skandalingas, kaip ir jo argumentacija, kad niekas ir taip tų normų nesilaikė. Taip ponas ministras kalbėjo iš karto po to, kai priėmė šį sprendimą. Šiandien jis su visa komunikacijos komandos pagalba ginasi, kad normų sumažinimas kažkokiu mistiniu būdu padidins želdynų kiekius. Tokius kurioziškus ministro pasiaiškinimus žinomi specialistai tiesiog mala į miltus“, – teigė T. Tomilinas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, toks ministro sprendimas gali lemti ženklų žaliųjų erdvių kiekio mažėjimą Vilniuje, o „tai galbūt naudinga tam tikroms bendrovėms, kurios norėtų dar labiau tankinti Vilnių, tačiau vilniečius tai dar labiau spaus į betono ir trinkelių spąstus“. 

REKLAMA

„Tad kyla klausimas, kokio susikompromitavimo lygio reikia, kad premjerė paprašytų ministro atsakomybės?“ – teigė T. Tomilinas.

Opozicinės frakcijos nariai nurodo, kad prieš savaitę atlikus antikorupcinį vertinimą Vilniaus miesto savivaldybėje statybą leidžiančių dokumentų išdavimo srityje gautos neigiamos išvados ne tik dėl savivaldybės tvarkų, tačiau ir dėl Aplinkos ministerijos darbo, nes ši nepadarė nieko, kad užkirstų kelią spragoms, leidžiančioms plisti korupcijai.

REKLAMA
REKLAMA

„STT prieš savaitę atliktame vertinime net su konkrečiais pavyzdžiais nurodomi atvejai, kai nekilnojamojo turto vystytojų naudai buvo keičiamas detalusis planas – tai daryta Vilniaus savivaldybės darbuotojų. Tokios įstatyminės spragos sukūrė terpę korupcijai, o ministras veiksmų ėmėsi jau tik įsiplieskus skandalui. Panašiai nutiko ir su želdynų normų sumažinimu“, – sakė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas Lukas Savickas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Frakcijos atstovai primena, kad prieš paskiriant S.Gentvilą parašus su prašymu nepaskirti šio ministro rinko visuomenininkai. 

Specialiųjų tyrimų tarnyba praėjusią savaitę paskelbė, kad aplinkos ministro įsakymas dėl želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarkos leistų sumažinti jų plotus, o tai būtų naudinga tik siauroms interesų grupėms. Pats ministras teigė, kad želdynų plotai nemažės, o nauja tvarka želdynų tankio skaičiavimas pakeičiamas iš miesto lygmens į kvartalų.

REKLAMA

STT nuomone, reglamentavime gali būti korupcinių rizikų, be to, abejojama, ar užtikrinami visuomenės interesai apželdinant miestų, miestelių ir kurortų teritorijas.

Tarnyba nurodė, kad dalis nuostatų gali būti vertinamos kaip naudingos siauroms interesų grupėms, tačiau ydingos visuomenės poreikių užtikrinimo požiūriu, kadangi pramoninės paskirties steigėjai bei naujų kvartalų vystytojai gali būti atleidžiami nuo prievolės dėl naujų želdynų sukūrimo“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų