Siūloma sudaryti Seimo laikinąją komisiją numatomo didžiosios dalies Vilniaus savivaldybei priklausančio turto privatizavimo aplinkybėms ištirti.
Tokį nutarimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas, opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis.
Pradėti parlamentinį tyrimą siūloma matant "dideles tokio sprendimo korupcines grėsmes, pavojus socialiniams visuomenės interesams".
Komisiją siūloma sudaryti iš 12 Seimo narių pagal frakcijų proporcinio atstovavimo principą.
Jeigu Seimas pritartų, komisija tirtų, ar šioje privatizacijoje negalima įžvelgti korupcijos požymių - svarbu, kokiais tikslais ir kokiomis sąlygomis ruošiamasi parduoti savivaldybės centrinį administracinį pastatą. Seimo nariai aiškintųsi, ar nėra sudarytas išankstinis susitarimas dėl pastato pardavimo ir pirkimo sutarties sudarymo ir nutraukimo sąlygų.
Komisija tirtų, ar savivaldybės planai privatizuoti ar pertvarkyti didžiąją dalį sostinės savivaldybės įmonių ("Vilniaus vandenys", šilumos tinklai, viešojo transporto įmonės) nekelia grėsmės viešajam ir socialiniam visuomenės interesams. Per parlamentinį tyrimą taip pat siūloma išsiaiškinti, ar privatizavus šiuos objektus miesto gyventojams nepabrangs šilumos, transporto ir vandens tiekimo paslaugos.
Projekte siūloma, kad komisija tyrimo išvadas Seimui pateiktų ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo šio nutarimo įsigaliojimo.
Nutarimo projekte pažymima, kad Vilniaus miesto savivaldybė šiais metais pradeda centrinio administracinio pastato (Konstitucijos pr. 3) pardavimo procesą. Su būsimu investuotoju ketinama sudaryti sutartį, pagal kurią savivaldybė toliau pastatą nuomotųsi.
Pasak V. Mazuronio, Vilniaus miesto savivaldybė taip pat ketina parduoti didžiąją dalį savo turto - savivaldybei priklausančias įmones, nekilnojamojo turto objektus.
Principinį susitarimą dėl didžiosios dalies savivaldybei priklausančio turto privatizavimo rugsėjo 30 dieną pasirašė visos sostinės valdančiąją daugumą sudarančios frakcijos.