Apie pusę šimto moksleivių antradienio popietę sustabdė eismą pačiame Vilniaus centre. Jie keletą minučių vaikštinėjo perėjomis Gedimino prospekto ir Vilniaus gatvės sankryžoje, reikšdami nepasitenkinimą konfliktu tarp Vyriausybės ir pedagogų.

Moksleiviai būriavosi ne tik šioje, bet ir dar daugiau kaip keturiasdešimtyje perėjų įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Moksleiviai į akcijas rinkosi po pamokų, nors daugiau kaip penkiasdešimtyje šalies mokyklų pamokos nuo pirmadienio nevyksta, mokytojams pradėjus neterminuotą streiką.

"Akcija parodo, kad mes esame vieningi, kad mes turime savo nuomonę ir kad mes mokame ją kultūringai išreikšti. Šiuo metu Vyriausybė ir pedagogai neranda dialogo. Nors ir vieni, ir kiti teigia, kad dirba mums, vis dėlto kenčiame mes", - sakė vienas iš akcijos organizatorių Lietuvos moksleivių parlamento narys Lukas Savickas.

Jo teigimu, akcija nereiškia palaikymo nei mokytojams, nei Vyriausybei.

"Esame neutralioje pozicijoje. Mes sakome, kad mums skauda, kad mes šiuo metu esame įkaitai", - dėstė L.Savickas.

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) duomenimis, antradienį dėl mokytojų streiko pamokos nevyko 56 mokyklose.

Steikuojantys pedagogai reikalauja Vyriausybę šiemet algas kelti 15 proc. daugiau, nei numatyta. Mokytojai reikalauja, kad Vyriausybė 2008 metais pedagogų algas iš viso pakeltų 50 proc. Tuo metu Vyriausybė mokytojų atlygį nuo šių metų pradžios padidino 15 proc. (visiems biudžetininkams algos kilo 11,3 proc.), o nuo rugsėjo įsipareigojo algas didinti dar 20 proc.

REKLAMA

Šią savaitę mokytojai taip pat ketina rengti mitingus: pirmadienį pedagogai mitingavo Klaipėdoje, trečiadienį - Vilniuje susirinks prie Vyriausybės.

Pastaruoju metu mokytojų darbo užmokesčio dydžio klausimas tapo vienu aštriausių politinėje darbotvarkėje. Daliai mokytojų streikuojant ar grasinant streikais, kita dalis derėjosi su Vyriausybe. Praėjusį pirmadienį buvo pasirašytas susitarimas dėl ilgalaikės švietimo darbuotojų atlyginimų strategijos, pagal kurią vidutinis mokytojų atlyginimas nuo 2138 litų šiuo metu kils iki 4113 litų nuo 2011-ųjų sausio.

Dokumentą pasirašė premjeras Gediminas Kirkilas ir daliai pedagogų atstovaujančios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Rūta Osipavičiūtė. Praėjusį penktadienį susitarimą dėl mokytojų atlyginimų kėlimo pasirašė ir valdančiųjų partijų lyderiai.

Daugelis opozicinių partijų ilgalaikės atlyginimų kėlimo strategijos 2009-2011 metams pasirašymą įvertino kaip išsisukinėjimą ir naštos užkrovimą ateinančioms vyriausybėms.


Rašyti komentarą...
Z
Zbygniewas Piwacijus
2008-03-04 19:07:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Alekso Bružo profsąjungiečių streikas skatina visuomsnės nepakantumą mokytojams

Jau dabar aišku, kad ir vaikų rankomis, Alekso Bružo bendražygiai įplieskė visuomenės nepasitenkinimą protestuojančiais mokytojais! Abiturientai nepatenkinti, nes atrėja brandos egzaminai, dalis tėvų piktinasi, kad jų atžalos dėl streiko lieka be priežiūros ir laksto belenkur, o Seimo konservatoriai su socdemais jau pradėjo reklaminę kampaniją, "kaip išbristi iš situacijos". Premjeras G. kirkilas aiškiai pasakė, kad reikėtų balsuoti už tą valdžią, kuri žada pakelti mokytojams atlyginimus. Nuo jų neatsilieka ir A. Kubilius, kaip įprasta konservatoriams, reikiamu momentu ištraukdamas eilinį "valstybės gelbėjimo planą". Uspaskichas pinigų atseikėjo iš savo kišenės, tik ar ilgam jų užteks?

Vis labiau linkstama atmesti mokytojų argumentus dėl per mažo atlyginimo - valdžiai pavyko įtikinti dalį visuomenės, kad padėtis nėra tokia tragiška, tik ar tiki tuo patys mokytojai? Dabar net šeštokas žino, kad reikia balsuoti už tokią valdžią, kuri skatintų mokytojus streikuoti, o dar geriau - iš viso nereikėtų eiti į tą prakeiktą mokyklą! Mokymo kokybė, ir ne tik kalbant apie aukštąjį mokslą, nuolat kritikuota įvairiais lygiais, net gi Prezidento.

Kas atspės, ko pasieks mokytojai ir kokios jėgos jais mainupuoliuoja? 8)
Atsakyti
0

P
Purvasklaidai
2008-03-04 20:09:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vadinamasis "Zbygnievas" savo komentarą praskiedė geroka doze melo ir demagogijos. Pirmiausia V. Uspaskich "iš savo kišenės" niekam nieko neatseikėjo. Nusikaltėlio vartomi pinigai nėra jo nuosavybė. Antra, mokytojai strikuoja ne tik dėl atlyginimų, bet ir dėl tos absurdiškos padėties, į kurią juos ir visą mokyklų sistemą įstūmė pseudoreformatoriai:
1) valdžiai taupant švietimo sąskaita klasės yra perdidelės. Tokiose klasėse pažeidžiamas pagrindiniai ugdymo principai: mokinių pažinimas ir ugdymo individualizavimas;
2) švietimo reforma mokytoją pavertė pastumdėliu, kuriam gali įsakinėti bet kuris debilas chuliganėlis paauglys. Susikišęs rankas į kišenes, įsižergęs kaip kelių policininkas jis gali iškolioti mokytoją, visą savo gyvenimą aukojančią mokyklai, viešai platinti narkotikus, stumdyti mažesnius ir atiminėti iš jų pinigėlius, tačiau jokios atsakomybės už tai jam nebus. bet kokio konflikto metu kaltas liks mokytojas;
3) tinginys ir nevaleika gali apkaltinti mokytoją kuo tik nori< kad tik nereikėtų mokytis. Bet kas gali tyčiotis iš mokytojo, dėstančio literatūrą, dailę, muziką ar bet kurį kitą humanitarinį ar socialinį dalyką. Mokykla tapo rūkykla, smurto ir narkotikų vieta ir t.t.
Atsakyti
0

P
Papildymas
2008-03-04 20:19:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mokyklų teritorija tapo šunų išviete. Kiekvieną rytą šunis čia suveda asmenys iš aplinkinių namų. Argi jiems svarbu, kad mokyklos stadione po tas išmatas bėgios jų kaimynų vaikai?
Ar visuomenė gerbia mokytoją, ar supranta jo profesijos reikšmę, ar prisideda prie šios profesijos prestižo atkūrimo? Ar mokyklos turės jaunų mokytojų, jei jų atlyginimas nesiekia devynių šimtų litų, o priedo jie gauna patyčių laviną kasdien?
Ką dabar matome prie mokyklų? Gal gėlynus? O gal krūvas nuorūkų, plastikinių butelių ir kt.? Net pradinukų kalboje kas antras žodis - šlykščiausias keiksmažodis.
Kaimo mokyklos - reformatorių taupytojų uždarytos. O ką tokia reforma davė kaimui? Pasižiūrėkite, kaip tuštėja miesteliai, gyvenvietės, kiek žmonių balsuoja kojomis iš Lietuvos dėl tokios "valstybininkų" švietimo politikos. Gal priminti, apie ką savo disertacijoje rašė Seimo narė Šiaulienė?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų