Dėl mokytojų ir valdžios nesusišnekėjimo moksleiviai protestavo stabdydami eismą

Publikuota 2008.03.04 18:37

Papildymas 2008-03-04 20:19:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mokyklų teritorija tapo šunų išviete. Kiekvieną rytą šunis čia suveda asmenys iš aplinkinių namų. Argi jiems svarbu, kad mokyklos stadione po tas išmatas bėgios jų kaimynų vaikai?
Ar visuomenė gerbia mokytoją, ar supranta jo profesijos reikšmę, ar prisideda prie šios profesijos prestižo atkūrimo? Ar mokyklos turės jaunų mokytojų, jei jų atlyginimas nesiekia devynių šimtų litų, o priedo jie gauna patyčių laviną kasdien?
Ką dabar matome prie mokyklų? Gal gėlynus? O gal krūvas nuorūkų, plastikinių butelių ir kt.? Net pradinukų kalboje kas antras žodis - šlykščiausias keiksmažodis.
Kaimo mokyklos - reformatorių taupytojų uždarytos. O ką tokia reforma davė kaimui? Pasižiūrėkite, kaip tuštėja miesteliai, gyvenvietės, kiek žmonių balsuoja kojomis iš Lietuvos dėl tokios "valstybininkų" švietimo politikos. Gal priminti, apie ką savo disertacijoje rašė Seimo narė Šiaulienė?   ATSAKYTI
Purvasklaidai 2008-03-04 20:09:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vadinamasis "Zbygnievas" savo komentarą praskiedė geroka doze melo ir demagogijos. Pirmiausia V. Uspaskich "iš savo kišenės" niekam nieko neatseikėjo. Nusikaltėlio vartomi pinigai nėra jo nuosavybė. Antra, mokytojai strikuoja ne tik dėl atlyginimų, bet ir dėl tos absurdiškos padėties, į kurią juos ir visą mokyklų sistemą įstūmė pseudoreformatoriai:
1) valdžiai taupant švietimo sąskaita klasės yra perdidelės. Tokiose klasėse pažeidžiamas pagrindiniai ugdymo principai: mokinių pažinimas ir ugdymo individualizavimas;
2) švietimo reforma mokytoją pavertė pastumdėliu, kuriam gali įsakinėti bet kuris debilas chuliganėlis paauglys. Susikišęs rankas į kišenes, įsižergęs kaip kelių policininkas jis gali iškolioti mokytoją, visą savo gyvenimą aukojančią mokyklai, viešai platinti narkotikus, stumdyti mažesnius ir atiminėti iš jų pinigėlius, tačiau jokios atsakomybės už tai jam nebus. bet kokio konflikto metu kaltas liks mokytojas;
3) tinginys ir nevaleika gali apkaltinti mokytoją kuo tik nori< kad tik nereikėtų mokytis. Bet kas gali tyčiotis iš mokytojo, dėstančio literatūrą, dailę, muziką ar bet kurį kitą humanitarinį ar socialinį dalyką. Mokykla tapo rūkykla, smurto ir narkotikų vieta ir t.t.    ATSAKYTI
Zbygniewas Piwacijus 2008-03-04 19:07:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Alekso Bružo profsąjungiečių streikas skatina visuomsnės nepakantumą mokytojams

Jau dabar aišku, kad ir vaikų rankomis, Alekso Bružo bendražygiai įplieskė visuomenės nepasitenkinimą protestuojančiais mokytojais! Abiturientai nepatenkinti, nes atrėja brandos egzaminai, dalis tėvų piktinasi, kad jų atžalos dėl streiko lieka be priežiūros ir laksto belenkur, o Seimo konservatoriai su socdemais jau pradėjo reklaminę kampaniją, "kaip išbristi iš situacijos". Premjeras G. kirkilas aiškiai pasakė, kad reikėtų balsuoti už tą valdžią, kuri žada pakelti mokytojams atlyginimus. Nuo jų neatsilieka ir A. Kubilius, kaip įprasta konservatoriams, reikiamu momentu ištraukdamas eilinį "valstybės gelbėjimo planą". Uspaskichas pinigų atseikėjo iš savo kišenės, tik ar ilgam jų užteks?

Vis labiau linkstama atmesti mokytojų argumentus dėl per mažo atlyginimo - valdžiai pavyko įtikinti dalį visuomenės, kad padėtis nėra tokia tragiška, tik ar tiki tuo patys mokytojai? Dabar net šeštokas žino, kad reikia balsuoti už tokią valdžią, kuri skatintų mokytojus streikuoti, o dar geriau - iš viso nereikėtų eiti į tą prakeiktą mokyklą! Mokymo kokybė, ir ne tik kalbant apie aukštąjį mokslą, nuolat kritikuota įvairiais lygiais, net gi Prezidento.

Kas atspės, ko pasieks mokytojai ir kokios jėgos jais mainupuoliuoja? 8)   ATSAKYTI
REKLAMA
Į viršų