• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Matydama valstybei kylančią grėsmę dėl "Mistral" lėktuvnešio, kurį Rusija ketina įsigyti iš Prancūzijos, Lietuva gali pati kreiptis į Europos gynybos agentūrą. Šios agentūros vykdomasis direktorius Aleksanderis Vaisas (Alexander Weis) užtikrino europarlamentarą Vytautą Landsbergį, kad agentūra šį prašymą svarstytų ir analizuotų padėtį.

REKLAMA
REKLAMA

V. Landsbergis Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto Saugumo ir gynybos pakomitečio posėdyje kreipėsi į A. Vaisą dėl geresnių pajėgumų plėtojimo galimybių ES narėms, jei iškiltų grėsmė pažeidžiamų ES regionų, būtent valstybių narių aplink Baltijos ir Juodąją jūras, saugumui. Iškelti šį klausimą paskatino pastaruoju metu viešumoje pasirodę pranešimai, kad Prancūzija ketina parduoti Rusijai savo moderniausią karo laivą "Mistral", malūnsparnių lėktuvnešį, galintį pulti pakrančių valstybes iš jūros.

REKLAMA

Europarlamentaras teiravosi, ar galėtų Pajėgumų plėtojimo planas būti papildytas arba kryptingai pakoreguotas greitai keičiantis aplinkos nesaugumui, ar Europos gynybos agentūra imtųsi analizuoti susidariusią situaciją ir koks tada būtų jos vaidmuo.

A. Vaiso teigimu, dėl pajėgumų plėtojimo galimybių 2006-ųjų pabaigoje buvo sutarta numatyti būsimas grėsmes ir būdus joms atremti.

"2008-ųjų liepą pajėgumų plėtojimo projektą patvirtino ES gynybos ministrai. Jame atsispindi trumpalaikės grėsmės iki 2010 metų ir ilgalaikės grėsmės bei reikmės, vadinamoji "ilgalaikė vizija", iki 2025 metų. Vykdomas "realybės tikrinimas" - nuolatinis naujų įvykių ir situacijų stebėjimas. Pajėgumų plėtojimo planas siūlo konkrečias priemones konkretiems atvejams. Štai Estija 2007 m. patyrė kompiuterinės informacinės sistemos sugriovimą - dabar į tai atsiliepiama Pajėgumų plėtojimo plano priemonėmis, kaip ją apsaugoti ateityje", - sakė A. Vaisas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų