Daugiau nei pusė apklaustų gyventojų mano, kad Rusija kelia vienokią ar kitokią grėsmę Baltijos šalims. 32 proc. respondentų tokios grėsmės neįžvelgia.
Tai parodė „Spinter tyrimų“ rugsėjo 11-23 dienomis atlikta apklausa. Jaučiantys didžiosios kaimynės grėsmę dažniau nurodė didžiųjų miestų, aukštesnio išsimokslinimo, vyresnio amžiaus respondentai.
54 proc. apklaustųjų nurodė, kad visateisė Lietuvos narystė NATO leidžia jiems jaustis saugiau. NATO skėtis dažniau saugiau leidžia jaustis vyrams, 26-35 metų bei vyresnių nei 46 metų, aukštesnio išsimokslinimo ir didesnių pajamų gyventojams.
Taip pat daugiau nei 40 proc. respondentų mano, kad Lietuvos žiniasklaida gana objektyviai nušvietė įvykius Rusijos ir Gruzijos karinio konflikto metu. 25 proc. mano, kad objektyvūs buvo tik kai kurie žiniasklaidos atstovai. 14 proc. teigė pasigedę objektyvesnės informacijos. 15 proc. Lietuvos gyventojų iš viso nesidomėjo šiuo konfliktu.
Žiniasklaidos objektyvumo vertinimas labiausiai priklauso nuo respondento išsimokslinimo ir gyvenamosios vietos: aukštesnio išsimokslinimo bei didmiesčių gyventojai dažniau linkę laikytis kritiškos pozicijos - „objektyvūs tik kai kurie žiniasklaidos atstovai“. Tuo metu žemesnio išsimokslinimo, rajonų centrų bei kaimų gyventojai dažniau vertina kategoriškai - žiniasklaida įvykius nušvietė visiškai objektyviai arba neobjektyviai.