• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo kontrolieriams daugiausiai skundžiamasi dėl biurokratinių trukdžių atkuriant nuosavybės teises į nekilnojamąjį turtą, teigiama metinėje ataskaitoje.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigiama įstaigos veiklos ataskaitoje, per praėjusius metus gauti 1659 skundai, iš jų pagrįstais pripažinti 786, jų tyrimo metu buvo nustatyti pareigūnų piktnaudžiavimo, biurokratizmo ar netinkamo viešojo administravimo faktai.

REKLAMA

Pasak pranešimo, Lietuvos žmonėms aktualiausias nuosavybės teisių į žemę, mišką, vandens telkinius atkūrimas, žemės privatizavimas, nuoma ir kiti žemės reformos klausimai.

Čia akivaizdžiai išsiskiria Vilniaus miesto savivaldybės bei Vilniaus apskrities viršininko administracijos, dėl kurių pareigūnų veiksmų išnagrinėta daugiausia skundų. Nemažai skundų gauta ir iš Klaipėdos, Kauno, Alytaus apskričių.

REKLAMA
REKLAMA

Iš visų valstybės įstaigų dažniausiai skundžiami policijos ir pataisos namų, priklausančių Kalėjimų departamentui, pareigūnai. Daugėja skundų dėl Aplinkos, Sveikatos ministerijoms pavaldžių įstaigų veiklos.

Seimo kontrolieriai pernai pateikė 707 rekomendacijas, siūlydami atlikti konkrečius darbus, įvertinti pareigūnų veiksmus ar taikyti drausminę tarnybinę nuobaudą. 52 atvejais Seimo kontrolieriai rekomendavo skirti nusižengusiems pareigūnams drausmines nuobaudas, 3 atvejais pasiūlė medžiagą perduoti ikiteisminio tyrimo institucijai ar prokurorui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pranešime pastebima, jog pernai išaugo Seimo kontrolierių rekomendacijų vykdymo procentas. Jei ankstesniais metais siūlomi sprendimai buvo įgyvendinami 67 proc., tai pernai rekomendacijų vykdymas išaugo iki 86 proc.

Seimo kontrolierių įstaiga, kurios atitikmuo kitose šalyse yra ombudsmeno - žmogaus teisių gynėjo - institucija, vadovaujantis daugelio Europos bei pasaulio šalių praktika, Lietuvoje buvo įsteigta 1994 metais.

Seimo kontrolieriai tiria skundus dėl pareigūnų piktnaudžiavimo, biurokratizmo ar kitaip pažeidžiamų žmogaus teisių ir laisvių viešojo administravimo srityje. Jų sprendimai yra rekomendacinio pobūdžio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų