Darbo partijos (DP) bylos nagrinėjimas ketvirtadienį atidėtas neatvykus vieno iš kaltinamųjų Vytauto Gapšio advokatui Virgilijui Kaupui. Toliau jos nagrinėjimas priklausys nuo Seimo valios.
Pasak posėdyje dalyvavusio V.Gapšio, advokatas tuo pačiu metu turėjo dalyvauti Vyriausiame administraciniame teisme nagrinėjamos bylos posėdyje, todėl jis paprašė Vilniaus apygardos teismą posėdį atidėti.
Vis dėlto, teismo nuomone, prerogatyva turėtų būti teikiama jo nagrinėjamai bylai.
Teismas, remdamasis įstatymo norma, draudžiančia nagrinėti bylą neatvykus vienam iš kaltinamųjų gynėjų, nagrinėjimą atidėjo iki kito trečiadienio, lapkričio 26 dienos.
Tą dieną byla greičiausiai vėl nebus atversta, nes į naująją Seimą išrinkti lapkričio 17 d. V. Uspaskichas ir V. Gapšys prisieks ir įgis teisinį imunitetą. Kad galėtų tęsti nagrinėjimą, Vilniaus apygardos teismas turės priimti nutartį dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo. Su tokiu prašymu į Seimą turi teisę kreiptis generalinis prokuroras, o galutinį sprendimą priima parlamento nariai.
Jeigu Seimo nariai nesutiks panaikinti V. Uspaskicho ir V. Gapšio teisinę neliečiamybę, baudžiamieji procesai prieš tuos asmenis turės būti nutraukti.
DP partiją, jos lyderį Viktorą Uspaskichą, V.Uspaskicho pavaduotoją Vytautą Gapšį, buvusią partijos centrinės būstinės vadovę Vitaliją Vonžutaitę bei buvusią DP finansininkę Mariną Liutkevičienę prokurorai kaltina apgaulingos buhalterinės apskaitos organizavimu, neteisingų duomenų DP buhalterijoje naudojimu, tų duomenų įrašymu į deklaracijas ir įgaliotoms institucijoms pateikimu, apgaulingų pareiškimų apie partijos turtą ir veiklą teikimu valstybės institucijoms gaunant valstybės dotaciją ir tuo padarant didelę žalą valstybei.
Sunkiausias iš išvardytų nusikaltimų yra apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas. Už tai numatoma griežčiausia bausmė - iki 4 metų laisvės atėmimas.
DP įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, bei nesumokėjus apie 4 mln. litų mokesčių.