Vyriausybės sudaryta darbo grupė Gugenheimo muziejaus statybos ir išlaikymo klausimams spręsti darnios, bendro tikslo siekiančios komandos neprimena. Vieni jos nariai ramiai atostogauja už jūrų marių, kiti paklausti nežino, buvo jie susirinkę nors į vieną posėdį ar ne, rašoma pirmadienio „Respublikoje“.

Nors dar gegužės mėnesį po ilgų diskusijų Vyriausybė pritarė sprendimui kurti Gugenheimo muziejų Vilniuje, o liepos 11 d. premjeras Gediminas Kirkilas sudarė darbo grupę ir jai iki rugsėjo 1 d. buvo pavesta išnagrinėti muziejaus statybos ir išlaikymo klausimus, regis, procesas užtruks.

Daugiafunkcio kultūros centro Jono Meko vizualiųjų menų centro ir muziejaus „Hermitage-Guggenheim Vilnius“ projekto įgyvendinimą Neries pakrantėje turinčiai aptarti darbo grupei vadovauti paskirtas Vyriausybės kancleris Valdemaras Sarapinas. Tačiau kaip sekasi nagrinėti pavestus klausimus, su V.Sarapinu pakalbėti nepavyko, nes kancleris atostogavo Kinijoje. Vyriausybės spaudos tarnyba patarė kreiptis į jo pavaduotoją šioje grupėje kultūros viceministrą Gintarą Sodeiką.

Pats G.Sodeika Gugenheimo reikalų komentuoti nepanoro, todėl per atstovę spaudai patarė kreiptis į „geriau šiuos reikalus išmanantį“ darbo grupės narį Finansų ministerijos sekretorių Edmundą Žilevičių. Kaip paaiškėjo vėliau, E.Žilevičius taip pat atostogauja.Posėdis įvyko?

REKLAMA

Viešosios įstaigos Jono Meko vizualiųjų menų centro tarybos narys Artūras Zuokas tikino, kad jau „įvyko pirmasis parengiamasis posėdis, tam tikrais darbais pasiskirstyta, įvertinti tam tikri žingsniai, ką reikėtų daryti ir panašiai“.

Pasak pašnekovo, dabar laukiama, kol visi sugrįš iš atostogų, ir kitą savaitę planuojama surengti antrąjį posėdį. „Aišku, greičiausiai datą reikės pratęsti, nes iki rugsėjo 1 d. neužteks laiko išnagrinėti visus pavestus klausimus. Atostogų laikotarpis, olimpiada sumaišė darbotvarkę. Tai tiesiog nebuvo įvertinta“, - paaiškino A.Zuokas.

A.Zuokas teigė nemanąs, kad pratęstas darbo grupės laikas turės neigiamos įtakos, nes projektas yra neeilinis. „Nė vienas tokių projektų neįvyko per dieną ir tai yra savotiška neišvengiamybė. Be to, kolegos užsienyje - Gugenheimo ir Ermitažo žmonės - taip pat atostogauja. Tad rugpjūtis nėra pats darbingiausias mėnuo“, - sakė darbo grupės narys.

A.Zuokas buvo nusiteikęs optimistiškai ir tikino, jog projektas neturėtų būti vilkinamas.

Nes, pasak jo, ir pats ministras pirmininkas, ir darbo grupės vadovas, ir kiti atsakingi asmenys yra entuziastingi šio projekto atžvilgiu, supranta jo reikšmę valstybės kultūriniam gyvenimui.

Kvietimų negavo

Kitų darbo grupės narių nuomonės dėl nuveiktų darbų su A.Zuoko teiginiais nesutapo. Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Arturas Liudkovskis kiek nustebo, paklaustas apie Gugenheimo muziejaus reikalus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų