• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

CNN paviešino „Uhano bylų“ tyrimą – pateiktos nutekintų dokumentų iš Kinijos išvados. Tyrime teigiama, kad pačioje epidemijos pradžioje Pekinas daugiau nei dukart sumažino sergamumo ir mirčių nuo koronaviruso skaičius.

CNN paviešino „Uhano bylų“ tyrimą – pateiktos nutekintų dokumentų iš Kinijos išvados. Tyrime teigiama, kad pačioje epidemijos pradžioje Pekinas daugiau nei dukart sumažino sergamumo ir mirčių nuo koronaviruso skaičius.

REKLAMA

Kinijos valdžia slėpė tikrąjį naujai užsikrėtusių asmenų ir mirčių nuo koronaviruso skaičių, skelbiama naujoje CNN ataskaitoje, kuri remiasi nutekintais Hubėjaus provincijos Ligų kontrolės ir profilaktikos centro 2019 spalio – 2020 balandžio dokumentais. 

Žurnalistams juos perdavė anoniminis šaltinis, CNN teigimu dirbęs Kinijos sveikatos apsaugos sistemoje. 

„Šie dokumentai yra didžiausias iš Kinijos nutekintas duomenų kiekis nuo pat pandemijos pradžios ir pirmą sykį atskleidžia tai, kokią informaciją turėjo vietos valdžia ir kuriuo metu“, – aiškinama CNN.

REKLAMA
REKLAMA

Tai, kad dokumentai yra tikri, patvirtino ir vienos iš Europos šalių spec. tarnybų atstovas, kuris yra susipažinęs su Kinijos dokumentacijos tvarka, o taip pat ryšių su Kinija ekspertas, pareiškęs, kad šių metų pradžioje yra matęs kai kurias ataskaitas iš Kinijos, kuomet buvo pradėtas tyrimas. 

REKLAMA

Anot šių dokumentų, Kinijoje vasario 10-ąją buvo užfiksuota 5918 naujų koronaviruso atvejų, tačiau viešai valdžia skelbė kitą skaičių – 2478 nauji atvejai. Vasario 17-ąją, Kinijos valdžios teigimu, Hubėjaus provincijoje, kurioje ir yra Uhano miestas (manoma, kad čia ir prasidėjo koronaviruso pandemija), nuo viruso mirė 93 žmonės.

Vidinio naudojimo dokumentuose, anot CNN, įrašyti 196 mirusieji. Kovo 7-ąją Kinija viešai skelbė, kad mirusiųjų skaičius Hubėjuje siekia 2986, o vidiniuose dokumentuose buvo nurodyti 3456 mirusieji nuo koronaviruso. 

REKLAMA
REKLAMA

Šie dokumentai taip pat rodo, kad Kinijos sveikatos apsaugos sistema buvo visiškai nepasirengusi naujai grėsmei. Kovo mėnesį Kinijos medikams prireikdavo vidutiniškai 23,3 dienų (daugiau nei 3 savaičių), kad ligoniui diagnozuotų koronavirusą. Vėliau atliktas testavimo priemonių patikrinimas parodė, kad šios neretai pateikdavo klaidingą neigiamą rezultatą. 

CNN taip pat skelbiama, kad 2019-ųjų gruodį Hubėjuje kilo gripo protrūkis, kuris dar labiau sustiprino spaudimą vietos sveikatos apsaugos sistemai. Valdžia apie tai anksčiau neskelbė, pažymima JAV televizijos ataskaitoje. Sergamumas gripu buvo 20 kartų didesnis, negu ankstesniais metais, o Uhanas tapo trečiuoju labiausiai nukentėjusiu nuo gripo miestu provincijoje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kinijos užsienio reikalų ministerija, Hubėjaus Nacionalinė sveikatos apsaugos ir Sveikatos apsaugos komisijos atsisakė pateikti savo komentarus CNN.

Šių metų gegužę „Associated Press“ skelbė, kad JAV valdininkai apkaltino Kinija nuslėpus tikrąjį koronaviruso protrūkio mąstą nuo Pasaulinės Sveikatos Organizacijos, siekiant užsipirkti apsaugos priemonių ir vaistų. Pekinas neigė šiuos kaltinimus.

Rusijoje mirtingumas, lyginant su pastarųjų 5 metų vidurkiu, taip pat išaugo beveik 20 proc. Vietos žiniasklaida aiškinasi, ar valdžia nebando nuslėpti tikrųjų mirčių priežasčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų