Koronavirusas Rusijoje: mažiausiai 70 tūkst. „papildomų“ mirčių per metus

Oficiali mirčių statistika Rusijoje stebina ne tik pasaulinę bendruomenę, tačiau ir pačių rusų ekspertus. Mirtingumas, lyginant su kitomis panašiai Covid-19 viruso paveiktomis šalimis, yra nurodomas kelis kartus mažesnis, o priežastys, kodėl tiek daug šiais metais „papildomų“ mirčių, dažnai nėra nurodomos. 

Remiantis oficialia statistika, Rusijoje nuo 2020-ųjų balandžio iki spalio mirė 120 tūkst. žmonių daugiau, negu per tą patį praėjusių 5 metų laikotarpį, skaičiuojant vidurkį. „Perteklinių mirčių“ – apie 18 proc. – skaičius šokiruoja, teigiama portalo „Mediazona“ skaičiavimuose.

Oficialiais galutiniais Rospotrebnadzor skaičiavimais, balandžio-rugsėjo mėnesiais Rusijoje nuo Covid-19 mirė penkiskart mažiau žmonių (20698). Rusijos statistikos ministerija, kuri koronaviruso aukas skaičiuoja remiantis kita metodika, pateikia dar kitą skaičių – 55,6 tūkst. žmonių. Tačiau net ir šis skaičius niekaip nepaaiškina susidariusio milžiniško skirtumo ir „perteklinių mirčių“ epidemijos. 

Demografas: ne visos „perteklinės“ mirtys susijusios su koronavirusu

Rusijos demografas Aleksejus Rakša „Mediazona“ aiškino, kad ne visos perteklinės mirtys siejasi su koronavirusu: jo teigimu, tai gali būti susiję ir su, pavyzdžiui, sveikatos apsaugos sistemos perpildymu.

„Užimtos greitosios pagalbos tarnybos – kažkam infarktas, kažkam dar kažkas. Atidedamos planinės operacijos. Įvairios gali būti priežastys, tačiau, remiantis išsivysčiusių šalių patirtimi, Covid-19 sudaro nuo 55 iki 110 proc. perteklinių mirčių. Vidutiniškai – 80 proc.“, – aiškino jis.  Pažymima, kad skirtingi Rusijos regionai skirtingai aiškina „perteklines mirtis“. Vienuose faktiškai visos tokios mirtys ir būna priskirtos koronavirusui, o kitose – nepaaiškinama niekaip. 

Demografo teigimu, manipuliuojama koronaviruso statistika tuose pačiuose regionuose, kurie tai daro ir kitose srityse: „Pavyzdžiui, Tatarstanas, Baškoritostanas, Čečėnija – patys melagingiausi regionai ne tik šioje statistikoje. Jeigu mes stebėtume rinkimų statistiką ar gyventojų surašymo statistiką. Ir tai pasireiškia absoliučiai visur. <…> Kaip įprato, taip ir meluoja“. 

REKLAMA

Mirtingumas išaugęs visur

Bendras mirtingumas rekordinis šiais metais ne tik Rusijoje. Pavyzdžiui, tuo pačiu pandemijos laikotarpiu mirčių skaičius apie 20 proc. išaugo Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje ir JAV. 

„Augimo tempas pas mus didesnis, negu Ispanijoje. Atsiplėšę nuo mūsų priekyje yra Peru, Ekvadoras, Bolivija, Brazilija, Kolumbija, Meksika. Ten buvo visiška katastrofa, nes pas juos žiema buvo. Rusija gali patekti į penketuką (labiausiai nukentėjusių šalių) ir iki metų pabaigos aplenkti Ispaniją“, – aiškino A. Rakša.

Lietuvoje  mirtingumas, lyginant su pernai sausio-spalio mėnesiais, išaugo apie 3,7 proc. Tačiau pastaruosius 5 metus laikėsi tendencija mirčių skaičiui kasmet mažėti daugiau nei 2 proc., todėl realiai mirtingumas galėjo išaugti apie 6 proc.

Koronavirusas nepaliaujamai plinta Europos šalyse, net ir tos valstybės, kurios dar šio mėnesio viduryje galėjo ramiai stebėti situaciją, jau perspėja dėl augančio susirgusiųjų skaičiaus.


Rašyti komentarą...
S
Smegenys
2020-11-29 23:30:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Plauna toliau
Atsakyti
0

.
...
2020-11-30 04:39:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Smegenu pudrinimas...Viskas ten normaliai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų