Valdančiąją koaliciją formuojančių keturių partijų lyderiai antradienį sutarė beveik dėl visų Seimo komitetų pasidalijimo.
Daugiausiai – 8 – komitetų pirmininkų postų turės Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Tautos prisikėlimo partija kels savo kandidatus į 3 parlamento komitetų vadovus, Liberalų sąjūdis – į dviejų, Liberalų ir centro sąjunga – į vieno.
Konservatorių atstovai vadovaus Europos reikalų, Nacionalinio saugumo ir gynybos, Socialinių reikalų ir darbo, Sveikatos reikalų, Švietimo, mokslo ir kultūros, Teisės ir teisėtvarkos bei Užsienio reikalų komitetams.
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai dar turės su Tautos prisikėlimo partija (TPP) pasidalyti, kurių partijos atstovai pretenduos į Aplinkos apsaugos bei Kaimo reikalų komitetų pirmininkų postus.
Pramogų verslo atstovų sukurta TPP dar gavo Ekonomikos bei Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetus. Anot Tautos prisikėlimo partijos pirmininko Arūno Valinsko, vadovauti Ekonomikos komitetui bus siūloma Dainiui Budriui, Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui – Vytautui Kurpuvesui.
Liberalų sąjūdis siūlys savo kandidatus į Biudžeto ir finansų bei Informacinės visuomenės plėtros komitetų vadovus.
Pastarasis komitetas, anot Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio, bus reformuotas į Informacijos ir komunikacijos komitetą, „prijungiant ryšių, susisiekimo, transporto problemas“.
Liberalcentristas vadovaus Žmogaus teisių komitetui.
„Dėl visko sutarėme. Koalicijos tekstas suderintas“, – antradienį po posėdžio su būsimaisiais partneriais žurnalistams sakė besiformuojančios koalicijos lyderis, kandidatas į premjerus Andrius Kubilius.
Anot jo, prie koalicijos sutarties bus dar dešimt priedų, tarp jų – krizės prevencijos planas, apskričių reformos gairės, atsakomybės sričių pasidalijimas Vyriausybėje, Seime ir kt.
„Matome visas galimybes penktadienį parafuoti visus susitarimus, o pirmadienį prieš Seimo posėdį iškilmingai pasirašyti (koalicijos sutartį – BNS)“, – teigė A. Kubilius.
Valdančiąja koaliciją kitos kadencijos Seime buria keturios partijos: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Tautos prisikėlimo partija, Liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga. Jie yra užsitikrinę mažiausiai 83 balsus.
Apie tai – LNK žinių videoreportaže.