• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kitą savaitę Giruliuose vyks Tėvynės sąjungos (TS) vasaros sąskrydis, kuriame bus pristatyta Nauja darbotvarkė Lietuvai. Turėtų vykti ir prezidiumo bei tarybos posėdis, kuriame bus pradėtos diskusijos dėl tolesnio bendradarbiavimo su socialdemokratais. Prieš sueigą pasklido kalbos, kad dabartiniu partijos vadovu nepatenkinti partijos nariai ieško būdų, kaip į postą grąžinti prof. Vytautą Landsbergį.

REKLAMA
REKLAMA

"Pirmą kartą apie tai girdžiu - apie kokius nors pasikeitimus vadovybėje. Tiesiog yra tam tikros krypties spauda, kuri leidžia antis ir žiūri, kas iš to išeis", - "Lietuvos žinioms" sakė prie Baltijos jūros poilsiaujantis Vytautas Landsbergis.

REKLAMA

Klausiamas, ar tokių kalbų neskatina paties V.Landsbergio vieša partijos vadovybės kritika, profesorius teigė tam tikrų kritinių pastabų ar pasiūlymų iš tikro turintis. Tačiau konservatorių Politikos komiteto pastabos esą rodo tik demokratišką vidinį partijos gyvenimą.

Buvęs ilgametis Tėvynės sąjungos vadovas, europarlamentaras V.Landsbergis ir jo vadovaujamas partijos Politikos komitetas rugpjūčio pradžioje kritikavo konservatorių lyderius dėl paramos socialdemokratų vadovaujamai mažumos Vyriausybei.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau partijos pirmininkas Andrius Kubilius, kurio dienraščiui nepavyko pakalbinti, ir jo bendražygiai nelinkę nusigręžti nuo socialdemokratų vadovo, premjero G.Kirkilo. Šis įkalbinėja dešiniuosius pratęsti paramos sutartį, kuri baigiasi rugsėjo 1-ąją.

Tėvynės sąjungos prezidiumą pasiekė specialus V.Landsbergio pareiškimas, kuriame aštriai kritikuojami konservatoriai parlamentarai. Jame teigiama, kad kai kurie frakcijos balsavimai liudija partijos "tapatybės eroziją" ir politinės nuovokos stoką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Europarlamentarą labiausiai papiktino tai, kad konservatoriai iš pradžių rėmė įstatymo projektą dėl rentų, nesipriešino Seimo priimtam naujos atominės elektrinės įstatymui.

Partijos vadovybei taip pat pažerta priekaištų, kad ji pernelyg švelniai elgėsi su kairiaisiais, kai šie esą atvirai rėmė susikompromitavusią Valstybės saugumo departamento vadovybę.

Pareiškime priekaištaujama ir dėl to, kad partijos vadovybė nespaudžia Vyriausybės reikalauti iš Rusijos okupacijos žalos atlyginimo. Politikos komitetą itin papiktino padėtis Vilniaus valdžioje, kai konservatoriai nesutrukdė socialdemokratams sudaryti koalicijos su liberalais demokratais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų