Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento Bronislovo Lubio nuomone, didžiausią grėsmę valstybei keliantį nedarbą galima įveikti tik liberalizavus darbo santykius. Jo teigimu, prie dugno Lietuva priartės šių metų pabaigoje.
"Nedarbas yra grėsmė valstybei. Ir tos grėsmės valstybei, mūsų supratimu, nesupranta Andriaus Kubiliaus Vyriausybė. Dabar sako: neleisime mitinguoti Gedimino prospekte. Šiandien gali neleisti, kol dar nėra susidariusi kritinė nepatenkintųjų masė. Bet kai kantrybė persipildys, vyks procesai, kurių nebesuvaldysi. Kita vertus, jeigu bendrovei iškyla bankroto grėsmė, nereikia bijoti atleisti darbuotojų. "Laisvesni santykiai reikalingi tol, kol galima laivą gelbėti, kad nepradėtų skęsti", - interviu laikraščiui "Valstiečių laikraštis" perspėjo B.Lubys.
Anot jo, Pramonininkų konfederacija yra pateikusi Vyriausybei pasiūlymų paketą, kuriame siūlo liberalizuoti darbo santykius, pavyzdžiui, suteikti teisę dirbti viršvalandžius arba dirbti keturias dienas per savaitę: "Pramonininkų konfederacija pasisako už laisvesnius darbo santykius, suderintus kolektyvinėje sutartyje, kad darbuotojas ir darbdavys galėtų surasti naudingiausią bendrovei ir žmogui sprendimą".
Jis priminė, kad Lietuvoje darbo santykiai daugeliu atveju yra griežčiau reglamentuojami negu reikalauja Europos Sąjunga.
"Mane labai nustebino "Euronews" duomenys, kad penkiolikai bedarbių tenka vienas nusikaltėlis. Taigi iš penkiolikos netekusiųjų darbo vienas, geriausiu atveju, pradeda tik vogti. Padalykite du šimtus tūkstančių mūsų bedarbių iš penkiolikos ir suvoksite mūsų laukiančių problemų mastą. O jeigu bedarbių bus penki šimtai tūkstančių? Kas bankrutuos? "Sodra". Kas yra "Sodra"? Vienas valstybės ramsčių", - kalbėjo B.Lubys.
Jo teigimu, Vyriausybės tikslus arba norus suvaldyti krizę reikėtų vertinti teigiamai, bet paties proceso jis sako negalintis vertinti teigiamai: "Tai, ką darė Vyriausybė, kelia labai didelį nerimą, nes per pirmąjį ketvirtį į valstybės biudžetą nesurinkta 689,7 mln. litų planuotų pajamų".
Tačiau B.Lubys giria Vyriausybę už jos gerus norus, už tai, kad atsisakė minties skolintis, kad vasario pabaigoje atsiskaitė su verslu.
"Reikėtų vertinti ir griežtą Vyriausybės poziciją, kad litas neturi būti devalvuotas. Pririnkti teigiamų veiksmų galima, bet labiausiai linkėčiau priimti apgalvotus sprendimus. Geriau palaukti, savaitę vėliau nuspręsti, neskubėti", - mano B.Lubys.